o prezentach

Ranking TOP10 najdziwniejszych hobby

Ocena artykułu: 5/5(13 opinii )
Data aktualizacji: 2024-02-14

Czym jest hobby, wie prawdopodobnie każdy. Jednak dla całkowitej pewności stwórzmy sobie tutaj jego definicję. A więc: mianem hobby nazywamy naszą pasję, czynności, które z przyjemnością wykonujemy w wolnym czasie. Hobby może dotyczyć najróżniejszych dziedzin życia człowieka. No i my dzisiaj skupimy się właśnie na tym słówku „najróżniejszych”. Bo uwierzcie nam, wiele z nich zasługuje na to, by je bliżej przedstawić. Oto przed Tobą lista najdziwniejszych (jednak tylko w pozytywnym tego słowa znaczeniu), niezwykłych i nietypowych hobby znanych światu.

Lista najdziwniejszych hobby

Kryptozoologia

Czy zastanawiałeś się kiedyś, czy Wielka Stopa albo Potwór z Loch Ness naprawdę istnieją? No właśnie, oni też! Mowa tutaj o kryptozoologach. Kryptozoologia natomiast to dziedzina należąca do pseudonauk, zajmująca się badaniami nad zwierzętami, których istnienie zostało powszechnie odrzucone ze względu na nikłe dowody ich wystąpienia. Takie hobby to ciekawa podróż przez niezbadane drogi czy zagłębianie się w dawne wierzenia i legendy. Będąc kryptozoologiem być może nie spotkasz na swojej ścieżce Yeti, jednak z pewnością czekają Cię świetne przygody. Chociaż, nigdy nie mów nigdy!

Freeganizm

Słyszałeś już o freeganizmie? Ostatnio podbija media społecznościowe. To hobby zmienia się niekiedy w styl życia, który prowadzą osoby wyznające freeganizm. A o co chodzi? O ratowanie niechcianego jedzenia. Freeganie przeszukują kontenery i śmietniki nie z konieczności a z chęci uratowania produktów, które z jakiegoś powodu (innego niż niezdatność do spożycia) wylądowały w koszu. Najczęściej za cel obierają kontenery na śmieci za dużymi marketami. Freeganie chcą zwrócić uwagę na bardzo palący problem. Chodzi o to, że nie stać nas na marnowanie takiej ilości produktów, jakie lądują w koszach. Nie tylko ze względu na pieniądze, ale też zasoby matki ziemi. W końcu każda produkcja zużywa dobra świata, a niestety, często jej koszty, przewyższają cenę finalnego produktu. Freeganie chodzą więc nocami w poszukiwaniu wyrzuconych, sklepowych pozycji. Co najczęściej znajdują? Zdeformowane, jednak w pełni świeże warzywa i owoce. Pogniecione kartony pełne ryżu i kaszy czy inne produkty, które ze względu na mało estetyczny wygląd wylądowały zamiast w koszyku, to w koszu na śmieci. Mimo, że jest to niezwykłe hobby, nie jest ono dla wszystkich, w końcu nie każdy potrafi pokonać opory przed śmietnikiem. Freeganie jednak przypominają ważną zasadę: bierz to co da się umyć lub ugotować.

Syrening

Kiedyś istniała dość ciekawa bajka. Bohaterki tego serialu dla dzieci za sprawą, chociażby jednej kropelki wody, zamieniały się w syreny. Rosły im magiczne ogony oraz zyskiwały specjalne moce. Serial ten podbił wiele serc (nie tylko dziecięcych) i rozpalił wyobraźnię o podwodnym świecie. Okazuje się, że (nie tylko za sprawą tej słynnej bajki) istnieje wiele osób, które równie bardzo kochają morskie przygody oraz marzą… o zamianie w syrenkę. Tak powstało niezwykłe i magiczne wręcz hobby: Syrening! Sympatycy tej aktywności spotykają się w specjalnie przeznaczonych do tego zbiornikach wody i przywdziewają kolorowe płetwy, jednak nie są to zwykle płetwy! To prawdziwe syrenie ogony! Następnie oddają się wspólnemu pływaniu (chyba można zaryzykować stwierdzenie) z ławicą. Magiczne i niezwykłe doznania zapewnione, a jeśli lubisz pływać, może odnajdziesz w tym swoją pasję! Dodamy, że są też męskie ogony i wtedy mowa jest już nie o syrenie, a o trytonie!

Geocaching

To ciekawe hobby dla lubiących aktywność fizyczną, do tego dość łatwo dostępne. A o co w ogóle w tym chodzi? Po pierwsze o dobrą zabawę, po drugie o dawkę ruchu, a po trzecie i najważniejsze: o znajdowanie skrzynek! Jakich skrzynek? Zapisując się na liczne grupy geocachingowi możemy doświadczyć naprawdę niezwykłej przygody. W wielu miejscach Polski pochowane są skrzynki, które kryją w sobie jakiś skarb. Mogą być wielkości puszki i zawierać w sobie np.: słowa gratulacji za odnalezienie, a mogą być to ogromne skrzynie z wieloma sentymentalnymi skarbami wcześniejszych graczy. Jak znaleźć skrzynkę? Dołączając do zabawy, otrzymujemy współrzędne rozsiane po wielu punktach mapy. Twoim zadaniem jest je znaleźć. Są też bardziej przygodowe misje odnajdowania skrzynek. Jakie? Np. geocaching w krainie wygasłych wulkanów. Sprawdź, może to zabawa akurat dla Ciebie i odnajdziesz w tym swoje hobby?

Planespotting

Z pewnością widziałeś nie raz przedstawicieli tego hobby, nie zdając sobie nawet z tego sprawy. Czym więc jest Planespotting? Chyba najdokładniej będzie jeśli powiemy, że obserwacją samolotów. Osoby, dla których samoloty są fascynujące, bardzo często ustawiają się niedaleko płyty lotniskowej, oglądając wznoszące i lądujące maszyny. Z pewnością najlepszym i zapewne wymarzonym spotem wielu „Planespottingowców” jest plaża Maho. Słyszałeś o niej? Jest to piękna, piaszczysta plaża, zaraz obok której, znajduje się lotnisko. Dlatego możemy obserwować z niej lądujące i zbijające się w powietrze samoloty z wysokość kilku metrów. Musi być to niezwykłe przeżycie! Takie hobby z pewnością dostarcza wrażeń.

Conlanging

To mocno kreatywne i ciekawe hobby. Dlaczego? Już tłumaczymy. Conlanging to stworzenie z wybraną grupą osób, własnego języka. Jednak nie tylko pojedynczych słów, a dosłownie, całego języka. Od zasad gramatycznych, ortograficznych po własny slang. Przydatne, gdy chcesz powiedzieć coś tylko bliskiej osobie, a wokół znajduje się zbyt dużo ludzi. Takie kreatywne hobby to zawsze ciekawa przygoda. Kto wie, może będzie to początek materiału na dobrą książkę?

Jugger

Jeśli oglądałeś film „Krew bohaterów” termin Jugger nie powinien być Ci obcy. A dla tych wszystkich, którzy z tym klasykiem kinematografii mają niewiele wspólnego, już spieszę z tłumaczeniem. Jugger to gra sportowa stworzona przez reżysera Davida Webb Peoples’a na potrzeby właśnie tego filmu, nie spodziewał się on pewnie, że zapoczątkuje hobby u wielu osób. Opiera się ona na zespołowych rozgrywkach, a głównym celem, jest zdobycie jak największej ilości punktów. Gra tak mocno spodobała się widzom, że postanowili przenieść ją do realnego świata. I tak ze zwykłego hobby paru wielbicieli „Krwi bohaterów” Jugger zszedł z ekranu i stał się sportem ligowym. Zajrzyj koniecznie do Internetu i odszukaj nagrania z rozgrywek, to zawsze jest ciekawe show!

Cosplay

Tak z filmów kinowych zejdziemy do tematu wielbicieli trochę mniej popularnej, ale równie ciekawej i niezwykłej kinematografii. Anime, bo o tym mowa, to rysunkowe ekranizacje popularnych serii mang. Seriale i filmy anime podbiły serca wielu osób, dlatego też nie dziwne, że fani chcą nieco ożywić swoich ulubionych bohaterów. Tak powstały konwenty cosplay’owe. To wielkie wydarzenia, podczas których spotykają się wielbiciele tego typu kinematografii, znajdziemy tam wiele stoisk dotyczących konkretnych mang. Jednak zawsze największą atrakcją jest hobby uczestników konwentu, czyli… przebrania. Fani próbują jak najwierniej odtworzyć kostiumy, ba, cały wygląd swojego ukochanego bohatera. Ta więc między stoiskami konwentu możemy spotkać naprawdę magiczne postacie. Takie hobby to niekiedy wielki wysiłek przy kompletowaniu stroju, ale z pewnością i ogromna zabawa.

Strzelanie z folii bąbelkowej

Tu chyba nie musimy wiele tłumaczyć. Strzelanie z folii odpręża i jest satysfakcjonujące. Rozumiemy, że posiada wielu wielbicieli. Jednak ze względu na tworzenie zbyt dużej ilości odpadów, proponujemy czynnie praktykować to hobby jedynie, kiedy zamówiona paczka przyjdzie opakowana we właśnie takie bąbelki.

Zbieranie hotelowych mydełek

To już ostatnie na naszej top ten liście hobby. Jedni zbierają znaczki, inni magnesy, a jeszcze inni zbierają mydełka hotelowe. To hobby jest naprawdę ciekawe, praktykowane dzięki podróżom. Sprawia, że możemy porównywać produkty z różnych krajów no i cóż… nigdy nie zabraknie nam środków czystości.

Jakie ciekawe hobby dla introwertyków?

Oprócz kategorii ciekawych, intrygujących i dziwnych hobby, mamy również propozycję zainteresowań ze względu na typ charakteru. Oto lista równie ciekawych hobby dla introwertyków:

  1. Programowanie
  2. Yoga
  3. Tworzenie muzyki
  4. astronomia

Jakie ciekawe hobby dla ekstrawertyków?

A czym mogą interesować się ludzie, którzy kochają emanować emocjami? Oto lista hobby dla ekstrawertyków:

  1. Iluzja
  2. Śpiewanie
  3. Aktorstwo
  4. Recytacja
  5. Karaoke

Jakie można mieć hobby?

Hobby to sprawa bardzo indywidualna w końcu, ile ludzi tyle charakterów… a co za tym idzie, najróżniejszych zainteresowań. Dlatego na pytanie: jakie można mieć hobby? Odpowiadamy – każde! Ważne jest to, abyś Ty czerpał z niego przyjemność. 

Ocena artykułu: 5/5(13 opinii )
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Twój komentarz
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodnik ds. Marzeń
Uwielbiam snuć się po mieście, gubię się w nim z aparatem w ręku, szukając nowych ciekawych miejsc. Kiedy już się odnajduję, to najczęściej w fotelu, czytając a najlepiej pisząc z kubkiem malinowej herbaty obok. Staram się patrzeć na świat z każdej jego perspektywy, ale zawsze z uśmiechem na ustach.

Data publikacji: 2021-11-03

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!