o prezentach

Jaki Prezent dla Nerda?

Ocena artykułu: 5/5(2 opinie)
Data aktualizacji: 2024-01-12

Im technologia staję się bardziej postępowa, tym zyskuje sobie coraz to nowych fanów. Chyba w obecnych czasach przyzwyczailiśmy się już i nikogo nie dziwi, gdy słyszy takie zagadnienie, jak „Nerd” czy „e-sport”Sport elektroniczny, bo o nim mowa, doczekał się nie tylko rzeszy fanów, ale i ogromnych zwodów i mistrzostw światowych w przeróżnych odmianach gier cyfrowych. Samo słowo „Nerd” natomiast stało się bardziej osłuchane i przystępne. Ale co dokładnie znaczy, a co jeszcze ważniejsze, co lubią ludzie, którzy mianują się tą dumną nazwą? Już mówimy…

Kto to jest Nerd?

Mianem Nerda określamy zapaleńców technologicznych. Tych, którzy ponad wszystko uwielbiają: informatykę, matematykę, technologię a najlepiej, gdy to wszystko jest ze sobą powiązane. Osoby, które świat wirtualny cenią sobie tak samo lub nawet bardziej, niż ten rzeczywisty. 

Nerd odpowie na każde pytanie o kartę graficzną czy odpowiedni procesor. Zna nowinki i trendy panujące w świecie elektroniki. Rozwiąże każde zagadnienie matematyczno-informatyczne. Natomiast gry to jego największa smykałka, nikt tak dobrze, jak reprezentant grupy Nerdów nie włada myszką. Nikt nie jest tak wytrzymały, by tak jak Nerd, wbijać punkty swojej postaci w grze przez dziesięć godzin i niewielu prawdopodobnie, ma tak suche oczy, jak Nerd po takiej nocy.

Często mianem Nerda nazywane są osoby, które po prostu spędzają mnóstwo czasu w domu, np. oglądając filmy czy seriale. Dla takich osób zwykle kupowane są prezenty w postaci koszulki nawiązujące do ulubionych tytułów między innymi takich jak: Star Wars, Harry Potter, Władca Pierścieni i wiele innych. Różne produkty, komiksy, gadżety, słodycze to standardowe wybory na podarunek dla nerda czy geeka. To wymaga tego, aby przeszukać niejeden sklep online, aby znaleźć coś naprawdę ciekawego.

Natomiast warto podejść do tematu w nieco inny sposób. Więc skoro wiemy już, kim jest Nerd, to teraz wymyślmy, co sprawi mu największą przyjemność.

Prezent dla Geeka technologicznego?

Geekiem nazywamy każdego „szaleńca”. Czyli osobę pozytywnie zakręconą na danym temacie. Zatem geekiem technologicznym będzie właśnie Nerd. Co zadowoli taką osobę? Pokażmy, że interesujemy się jego pasją i znajdźmy coś z jego świata, ale… połączmy z naszą ideą przeżywania! Poszukajmy więc prezentów-przeżyć, które najbardziej spodobają się każdemu technologicznemu zapaleńcowi.

Ekstremalny prezent dla Nerda

Raz na jakiś czas to i Nerd z domu wyjść musi. Jednak, by porzucił swoje święte stanowisko do gry, musi stać się coś niezwykłego. A gdyby tak, przenieść jego ulubioną grę do rzeczywistości? Klasykiem gier komputerowych jest Counter Strike. A my znamy atrakcję, która idealnie oddaje klimat tej wirtualnej zabawy - Paintball laserowy dla grupy to możliwość przeniesienia się w sam środek akcji, niczym z tej popularnej gry. Podzielcie się na dwie drużyny i ruszcie do walki, chowajcie się, planujcie strategię i sprawdźcie, kto zostanie mistrzem celowania. Taki ekstremalny prezent musi trafić prosto w serduszko Nerda i spodoba się każdemu mężczyźnie, który uwielbia rywalizację.

Idealny prezent dla Nerda

Chyba nie zdziwi nas fakt, że w tym zestawieniu po prostu musi znaleźć się wycieczka do wirtualnej rzeczywistości. Każdy, kto jest szanującym się Nerdem, powinien docenić możliwość sprawdzenia lub powtórnej przyjemności z przeżywania wejścia w pełen VR.

Z doświadczenia jednak nie polecamy grać w gry typu horror za pomocą tej technologii. Tajne źródła donoszą o możliwości wejścia w ścianę podczas ucieczki ze strachu. Jednak wracając do idealnego prezentu dla Nerda, podczas swojej wycieczki do wirtualnej rzeczywistości, wybieramy plan zwiedzania o tematyce, którą najbardziej lubimy. Takie przeżycie to istna magia dla każdego Nerda.

Praktyczny prezent dla Nerda

Z racji tego, że każdy Nerd lubi śledzić nowinki technologiczne, fascynuje się ich rozwojem i z pewnością, chce też zrozumieć - dobrym pomysłem prezentowym dla geeka technologicznego będzie voucher na kursy programistyczne i komputerowe. Podczas tych warsztatów, nie tylko poprawi  swoje ogólne umiejętności panowania nad komputerem, ale także, dzięki wybraniu specjalnej tematyki można między innymi dowiedzieć się, jak stworzyć grę komputerową.

Taki prezent dla Nerda brzmi, jak spełnienie marzenia. Jednak to nie wszystko, wielu Nerdów interesuje się również tematyką animacji i grafiki. Płynie to z zamiłowania do gier komputerowych, a te nie oszukujmy się, obecnie prześcigają się w niesamowitych efektach specjalnych. Podczas tego kursu poznasz drogę, która otworzy możliwość animacji komputerowej. Taki prezent to nie tylko przyjemność płynąca z pasji i zainteresowań, ale możliwość rozwoju w ulubionej dziedzinie.

Ciekawe prezenty dla Nerda

Technologia bardzo często wykorzystywana jest do nauki. Nie tylko tej organicznej, ale również mechanicznej. Dzięki postępowi i rozwojowi techniki jesteśmy w stanie tworzyć niezwykłe symulacje, które pozwalają na odczuwanie tego, co dzieje się na ekranie. Tym samym, zyskaliśmy możliwość przetestowania naszych zachowań w niezwykłych, niestandardowych sytuacjach.

Techniki te wykorzystuje np. lotnictwo wojskowe, jak również cywilne do nauki i przygotowania przyszłych pilotów. Voucher na symulację lotu to dobry prezent, który każdy Nerd sprawdzi z ciekawością. Technologia to współczesna magia, a poznawanie nowych sztuczek to istna gratka dla każdego nerda-magika.

Oryginalny prezent dla Nerda

Dobry pomysł na prezent to coś oryginalnego. Dla miłośników motoryzacji czy to tej rzeczywistej, czy wirtualnej możesz wybrać voucher na off road 4x4! Ten upominek przypadnie do gustu wszelkich sympatykom ekscytujących wrażeń. Ta atrakcja to terenowa przygoda, podczas której nie zabraknie adrenaliny, a także wielu pozytywnych emocji. Będzie mógł również spróbować swoich umiejętności w zupełnie innym terenie niż wirtualne drogi czy miejskie ulice.

Dla Nerda, który uwielbia wykazywać się umiejętnością logicznego myślenia i łączenia wątków, także również znajdzie się idealny prezent! Voucher do escape roomu to rewelacyjna zabawa, która połączy jego zainteresowania. Niech w rzeczywistości postara się rozwiązać wszelkie zagadki i łamigłówki, aby ukończyć grę. Co więcej, może zabrać ze sobą grupę przyjaciół, z którymi wspólnie będą dążyć do celu.

Najlepszy prezent dla Nerda

Cóż, spełnieniem marzeń byłaby pewnie myszka, która nigdy nie męczy palców, do tego dłoń układa się na niej lepiej niż na aksamicie. W komplecie moglibyśmy dołożyć jeszcze ekran, który nigdy nie męczy oczy, kartę graficzną, która uniesie wszystko i możliwość zatrzymywania czasu, jednak takie rzeczy istnieją tylko w wyobraźni każdego Nerda. No i w grach oczywiście. My wyznajemy jednak zasadę, być nie mieć. Dlatego nawet jeśli komputer to najlepszy parter rozrywki, my znaleźliśmy najlepsze prezenty dla Nerda, które pozostaną wspomnienia z przeżytych atrakcji. Pamiętaj jednak, że najlepszy prezent to ten, który płynie prosto z serca, z zamiarem wywołania uśmiechu!

Ocena artykułu: 5/5(2 opinie)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Twój komentarz
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodnik ds. Marzeń
Uwielbiam snuć się po mieście, gubię się w nim z aparatem w ręku, szukając nowych ciekawych miejsc. Kiedy już się odnajduję, to najczęściej w fotelu, czytając a najlepiej pisząc z kubkiem malinowej herbaty obok. Staram się patrzeć na świat z każdej jego perspektywy, ale zawsze z uśmiechem na ustach.

Data publikacji: 2021-05-10

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!