o prezentach

Muzeum Polskiej Wódki - zwiedzanie dla osób z niepełnosprawnościami

Ocena artykułu: 5/5(3 opinie)
Data aktualizacji: 2024-02-16

Wódka kojarzy Ci się wyłącznie z szalonymi imprezami? Ta propozycja pozwoli Ci odkryć eleganckie oblicze wysokoprocentowego alkoholu, które obfituje w fascynującą historię i nieoczywiste smaki. 

Zapraszamy Cię do wizyty w Muzeum Polskiej Wódki, które sprawdziliśmy w ramach projektu Marzenia Bez Barier. 

Czym jest Muzeum Polskiej Wódki i czego tam można doświadczyć?

Muzeum Polskiej Wódki to intrygujące miejsce, w którym można odkryć sekrety pędzenia najlepszych okowit i spróbować naprawdę dobrego alkoholu. Na miejscu obejrzysz wystawy tematyczne, skorzystasz z wycieczki po gorzelni i degustacji. To miejsce z historią, w którym poznasz tradycję i technologię produkcji alkoholu. Ekspozycja znajduje się w budynku Zakładu Rektyfikacji i łączy eksponaty tradycyjne z nowoczesnymi formami wirtualnymi. 

W naszej ofercie znajdziesz vouchery na zwiedzanie Muzeum (dla indywidualnych gości i grup) oraz na warsztaty „Jak pić polską wódkę”. Wszystkie warianty znajdziesz na stronie z ofertą Muzeum.

Jak wygląda wizyta w Muzeum Polskiej Wódki z perspektywy osób z niepełnosprawnością?

Zacznijmy od tego, że wizyta w Muzeum Polskiej Wódki to niesamowita przygoda, na którą serdecznie Cię zapraszamy. Każdy jednak ma inne oczekiwania wobec atrakcji, zatem omówmy te najważniejsze kwestie. 

Udział w degustacjach i oprowadzaniu wymaga dużo słuchania. Muzeum wychodzi naprzeciw potrzebom osób z niepełnosprawnością słuchu, umożliwiając bezpłatny udział tłumacza języka migowego. Sprawność wzroku nie jest wymagana do tego, by czerpać radość z atrakcji, choć warto wiedzieć, że zwiedzanie obejmuje oglądane filmu, który nie doczekał się jeszcze audiodeskrypcji. 

Podczas zwiedzania jest okazja do wykorzystania różnych zmysłów, w tym zmysłu dotyku czy smaku. Sprawność ruchowa wymagana jest jedynie w kontekście degustacji oferowanych napojów. Jeśli jest taka potrzeba, można skorzystać z pomocy opiekuna, który może nam towarzyszyć bezpłatnie. 

A skoro mowa o opiekunach, w Muzeum mile widziani są wszelkiego rodzaju opiekunowie, również psi przewodnicy. Ponadto obsługa na miejscu chętnie udzieli wszelkiej pomocy, choć budynek i jego wnętrza są urządzone w taki sposób, że pomoc raczej nie będzie potrzebna.

Jak dojechać do Muzeum Polskiej Wódki?

Muzeum Polskiej Wódki znajduje się na Pradze Północ w Warszawie w kompleksie neogotyckich budynków, które niegdyś tworzyły Warszawską Wytwórnię Wódek „Koneser”. 

To około 650 m z dworca Warszawa Wschodnia, na który dojedziesz pociągiem R7. Możesz również przyjechać tramwajem — wybierz linię 7 i wysiądź na przystanku Dw. Wschodni (Kijowska), z którego dzieli Cię już tylko 570 m do Placu Konesera. Zdecydowaną zaletą tramwajów jest to, że kursuje tutaj dużo pojazdów niskopodłogowych. 

Zmotoryzowanych ucieszy fakt, że wokół Placu Konesera znajduje się parking. Jest również dodatkowy parking podziemny, który warto wybrać, jeśli potrzebujemy miejsca z kopertą. 

Czy Muzeum Polskiej Wódki jest dostępna dla osób z niepełnoprawnościami? 

Poruszanie się po Muzeum jest bezproblemowe. Lokal jest całkowicie dostosowany. Wejście jest płaskie, a drzwi mają szerokość 98 cm. Na wyższe partie prowadzi winda lub schody.
Ilość miejsca do poruszania się jest imponująca — nie ma żadnych przeszkód w dostępności dla osób poruszających się  na wózkach.

Na miejscu znajduje się przestronna, dostosowana łazienka z podwyższoną toaletą i uchwytami pomocniczymi. Standardowo obok toalety znajduje się przewijak, który obsługa może wysunąć, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Podaruj wizytę w Muzeum Polskiej Wódki osobie z niepełnosprawnością

Mnóstwo przestrzeni, ciekawe wystawy i wyborny alkohol — to tylko niektóre z powodów, dla których warto odwiedzić Muzeum Polskiej Wódki. To okazja do nauki i świetny sposób na spędzenie czasu z bliskimi osobami. 

Pamiętaj, że możemy pomóc Ci zaplanować idealną wizytę. Odpowiemy na wszelkie pytania i zadbamy o to, by wizyta w Muzeum była dla Ciebie spełnieniem marzenia. 

Ocena artykułu: 5/5(3 opinie)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodniczka ds. atrakcji dla OzN
Kocham podróże i labradory. Jestem urodzoną optymistką, a moja życiowa dewiza to: jeśli życie podsuwa Ci sęki, upiecz z nich sękacz! Poruszam się na wózku i chcę łączyć świat atrakcji z niepełnosprawnością. Dlatego powstał mój autorski projekt „Marzenia bez barier", w którym opisujemy dostępność marzeń dla osób z niepełnosprawnościami.

Data publikacji: 2023-06-13

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!