o prezentach

Spełniamy marzenia osób z niepełnosprawnościami

Ocena artykułu: 5/5(4 opinie)
Data aktualizacji: 2024-02-16

Jestem Ania i od 2011 roku pracuję jako Zastępczyni Menadżera Działu Obsługi w Katalogu Marzeń. Na co dzień wraz z Zespołem dbam o to, by realizacja Waszych marzeń przebiegała sprawnie. 

Dziś chciałabym przedstawić siebie z nieco innej strony: jako łączniczkę pomiędzy światem spełniania marzeń oraz światem osób z niepełnosprawnością. Ten drugi również nie jest mi obcy, ponieważ poruszam się za pomocą wózka elektrycznego. 

Kiedyś myślałam, że tych dwóch rzeczywistości nie da się pogodzić. Jednak, gdy w 2011 roku dołączyłam do Katalogu Marzeń, przekonałam się, że tak wcale być nie musi. Tak narodził się pomysł na Marzenia Bez Barier, czyli projekt, którego głównym założeniem jest aktywizowanie, inspirowanie i zachęcanie osób z niepełnosprawnościami do realizowania różnych atrakcji i spełniania marzeń. 

Kiedy zrodził się pomysł na projekt? 

Pomysł na projekt pojawił się w trakcie warsztatów „Poza Horyzont”, w których uczestniczyłam w 2020 roku. Właśnie wtedy w Katalogu Marzeń po raz pierwszy zrodziła się myśl o stworzeniu projektu, który pomógłby nam zmieniać świat na lepsze. Pomyślałam, że to najlepszy czas, aby połączyć dwa światy, w których żyję, w jeden.

Co robimy w ramach projektu dla osób z niepełnosprawnościami? 

Chcemy pokazać, że niepełnosprawności wcale nie muszą stawać na drodze do spełnienia marzeń czy realizowania atrakcji, a tym samym walczyć z przekonaniami, które ograniczają aktywność osób z niepełnosprawnościami. Działania w ramach projektu rozpoczęliśmy już jakiś czas temu, a dziś chcemy Ci je przedstawić.  

Stworzymy bazę atrakcji dla osób z niepełnosprawnościami

W naszej ofercie już niedługo znajdziesz specjalne oznaczenia, które podpowiedzą Ci, czy sprawdziliśmy daną atrakcję z perspektywy osób z niepełnosprawnościami. Znajdziesz w niej również nasze rekomendacje, uwzględniające różne rodzaje niepełnosprawności oraz informacje na temat wszystkich wyzwań i udogodnień, które czekają na miejscu. 

Odwiedzamy partnerów, sprawdzamy dostępność oferty i edukujemy

Sprawdziliśmy już kilkadziesiąt miejsc, a przed nami kolejne! Podczas naszych wizyt:

  • dokładnie przyglądamy się miejscu realizacji, robimy zdjęcia i szczegółowo dopytujemy partnera o przebieg atrakcji, 
  • rozmawiamy z partnerami i dzielimy się naszymi sugestiami. 

Wszystko po to, by atrakcje były dostępne dla każdego Marzyciela i Marzycielki i by burzyć wszelkie bariery. 

Opisujemy miejsca i atrakcje z perspektywy osób z niepełnosprawnościami

Na blogu będziemy dokładnie opisywać miejsca i atrakcje. W artykułach znajdą się wskazówki dojazdu, opisy utrudnień i udogodnień oraz zdjęcia, które pozwolą samodzielnie ocenić dostępność atrakcji. 

Ale to nie wszystko! Jeśli tylko będziesz potrzebować więcej informacji, lub zapragniesz skontaktować się wybranym partnerem, pomożemy Ci w tym. Dopytamy dla Ciebie o każdy szczegół.

Jak śledzić ofertę dla osób z niepełnosprawnościami? 

Działania w ramach projektu i odwiedzone miejsca będziemy przedstawiać w naszych kanałach na mediach społecznościowych, dlatego zachęcamy Cię do obserwowania naszych profili. Zapraszamy też do obserwowania bloga i subskrybowania naszego newslettera. 

Pomóż nam dotrzeć do jak największej ilości Marzycieli i Marzycielek. Podziel się informacją o projekcie Marzenia Bez Barier i przyczyń się do spełnienia marzeń innych. 

Co sądzisz o naszej inicjatywie? Podziel się opinią w komentarzu, lub napisz do nas bezpośrednio. 

Ocena artykułu: 5/5(4 opinie)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodniczka ds. atrakcji dla OzN
Kocham podróże i labradory. Jestem urodzoną optymistką, a moja życiowa dewiza to: jeśli życie podsuwa Ci sęki, upiecz z nich sękacz! Poruszam się na wózku i chcę łączyć świat atrakcji z niepełnosprawnością. Dlatego powstał mój autorski projekt „Marzenia bez barier", w którym opisujemy dostępność marzeń dla osób z niepełnosprawnościami.

Data publikacji: 2023-04-11

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!