o prezentach

Relaks w Grocie Solnej Poznań dla osób z niepełnosprawnością

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
Data aktualizacji: 2023-12-27

Wizyta w grocie solnej to idealna opcja dla osób poszukujących naturalnych sposobów na poprawę zdrowia i samopoczucia. Mikrocząsteczki soli wypełniające powietrze w grocie solnej wpływają zbawiennie na nasz organizm i wspomagają leczenie wielu dolegliwości, np, astmy, alergii czy chorób skóry. Ponadto seans w tym miejscu koi nerwy, pomaga zwalczyć oznaki stresu i relaksuje. Regularne wizyty w grocie wpływają na poprawę odporności i uskuteczniają zapobieganie infekcjom i przeziębieniom.

Co oferuje Grota Solna Poznań? 

Grota Solna w Poznaniu to miejsce, w którym doświadczysz uzdrawiającego wpływu atmosfery solno-jodowej. To doskonała opcja dla osób, które najlepiej czują się nad morzem, a dodatkowo potrzebują odprężyć się i wyciszyć. Pojedyncza sesja trwa tutaj 50 minut, a w naszej ofercie znajdziesz vouchery podarunkowe dla jednej i dwóch osób, oraz karnet na 5 wejść. 

Kto może skorzystać z oferty Groty Solnej Poznań?

Oferta groty solnej jest odpowiednia dla każdego i nie wymaga specjalnych aktywności podczas realizacji. W trakcie seansu należy się odprężyć, korzystając z dostępnych leżaków i spokojnie oddychać.

Podczas seansu bardzo nieznacznie słychać odgłos płynącego strumyka i muzykę relaksacyjną, których osoby z niepełnosprawnością słuchową mogą nie doświadczyć, jednak w żaden sposób nie przeszkadza to w skorzystaniu z oferty.

Każdy potrzebujący wsparcia opiekuna lub tłumacza, może zabrać go ze sobą bezpłatnie, jednak nie mogą oni brać aktywnie udziału w sesji bez odpłatności.


 

Jak dojechać do Groty Solnej Poznań?

Grota Solna znajduje się na poznańskich Jeżycach. W pobliżu groty nie ma niestety parkingu z kopertą. W bezpośredniej odległości od groty można parkować tylko na chodniku na wąskich, wyznaczonych miejscach parkingowych.

Na miejsce można też dojechać liniami tramwajowymi numer 11, 17 i 99.
Przystanek końcowy dla wszystkich linii to Nad Wierzbakiem. Stamtąd pozostaje do przejścia około 250 m.

Tramwaj numer 11 dojeżdża na miejsce bezpośrednio z dworca PKP Poznań Główny.

Należy wsiąść na przystanku Most Dworcowy, kierunek jazdy Piątkowska.

Wnętrze Groty Solnej Poznań

Do samego lokalu prowadzi 6 stopni o wysokości od 10 do 18 cm, które będą dużym wyzwaniem, szczególnie dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Sam lokal znajduje się poniżej poziomu gruntu i właśnie tam musimy się dostać, by skorzystać z dobrodziejstw groty. 

Drzwi wejściowe mają szerokość 120 cm, zaś do groty solnej prowadzi wąski korytarz o szerokości od 70 do 85 cm. Czeka tam również próg o wysokości 10 cm. W poczekalni jest sporo miejsca do przemieszczania się. Do użytku gości jest także dostępna łazienka. Nie jest ona jednak w żaden sposób przystosowana (jest to wąskie i małe pomieszczenie).

Komu podarować voucher do Groty Solnej Poznań? 

Relaks w grocie solnej to drobny upominek, najchętniej wybierany dla rodziców i seniorów. Ta atrakcja spodoba się osobom chcącym zadbać o zdrowie w naturalny sposób, ale też i tym, którzy poszukują relaksu.  

Więcej informacji uzyskasz, pisząc do nas na adres: kontakt@marzeniabezbarier.pl

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodniczka ds. atrakcji dla OzN
Kocham podróże i labradory. Jestem urodzoną optymistką, a moja życiowa dewiza to: jeśli życie podsuwa Ci sęki, upiecz z nich sękacz! Poruszam się na wózku i chcę łączyć świat atrakcji z niepełnosprawnością. Dlatego powstał mój autorski projekt „Marzenia bez barier", w którym opisujemy dostępność marzeń dla osób z niepełnosprawnościami.

Data publikacji: 2023-12-27

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!