o prezentach
Mamy urodziny! Świętuj z nami z kodem: 14LAT. Sprawdź wszystkie promocje>>

Zdobywaj szczyty! Fabryka Wspinania dostępna dla osób z niepełnosprawnościami

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
Data aktualizacji: 2023-09-20

Szukasz prezentu, który łączy wysiłek fizyczny i wymaga kombinowania? Polecamy wspinaczkę na ściance w łódzkiej Fabryce Wspinania. Odwiedziliśmy to miejsce, by przedstawić udogodnienia z myślą o osobach z niepełnosprawnościami.

Co oferuje Fabryka Wspinania?

Fabryka Wspinania to idealne miejsce, aby nauczyć się wspinaczki ściankowej w bezpiecznych warunkach. Oferta kierowana jest do każdego bez względu na stopień zaawansowania. To sport, który z powodzeniem mogą tutaj rozwijać dzieci i dorośli oraz fantastyczny sposób na nietypowe spotkanie we dwoje.  

Kto może skorzystać z oferty Fabryki Wspinania?

Wspinanie po sztucznej ściance to trudny i wymagający sport, jednak w Fabryce Wspinania każdy może spróbować w tej aktywności swoich sił. Dzięki uprzężom, profesjonalnemu sprzętowi i doświadczonym instruktorom, wszystkie osoby z niepełnosprawnościami, którym pozwala na to zdrowie,  mogą sprawdzić, jak to jest wspiąć się na wiele metrów w górę.

Wspinanie wymaga instruktażu i bieżącego słuchania. Jeśli zabierzesz ze sobą tłumacza języka migowego, Twoja niepełnosprawność nie będzie przeszkodą w uczestnictwie w zajęciach Fabryki Wspinania.

Realizator deklaruje swoją pomoc na wszystkich etapach tej przygody. Jeśli potrzebujesz opiekuna, może on przebywać z Tobą na miejscu bezpłatnie.

Gdzie znajduje się Fabryka Wspinania?

Fabrykę Wspinania znajdziesz na Polesiu w Łodzi. Przed budynkiem znajduje się należący do realizatora parking z kilkoma kopertami przeznaczonymi dla osób z niepełnosprawnościami.

Na miejsce można się także dostać komunikacją miejską:

  • tramwajami 15 i 16: przystanek Politechniki Targi Łódzkie znajduje się 500 m od Fabryki Wspinania
  • autobusami 72A i 55A: przystanek Politechniki Park im. Klepacza (przystanek na żądanie) znajduje się 300 m od Fabryki Wspinania.

Wnętrze Fabryki Wspinania i udogodnienia dla odwiedzających

Fabryka Wspinania to przestronny obiekt z dużą ilością przestrzeni w środku.
Wejście jest płaskie i posiada bardzo szerokie, niemal 2-metrowe drzwi.

Ścianki wspinaczkowe znajdują się na wielu poziomach, jednak na wszystkie prowadzi winda. Do niektórych sektorów prowadzą niewielkie schody, więc osoby z niepełnosprawnością ruchową proszone są o zawiadomienie ekipy przed przybyciem, aby zarezerwowano im miejsce w dostępnych częściach obiektu.

Na wszystkich poziomach budynku znajdują się łazienki oznaczone jako dostępne dla osób z niepełnosprawnościami, jednak zdecydowanie najbardziej dostosowana jest ta znajdująca się na poziomie 0. Jest duża, posiada podwyższoną toaletę oraz uchwyty pomocnicze.

Wspinaczka ściankowa na prezent dla osoby z niepełnosprawnością

Wspinaczka ściankowa to bezpieczny sposób na rozpoczęcie przygody ze sportem, który rozwija nie tylko mięśnie, ale uczy też dyscypliny i kreatywności. Pokonywanie kolejnych wysokości daje mnóstwo frajdy i satysfakcję, a kontrolowane środowisko zachęca do eksperymentowania. Jeśli potrzebujesz więcej informacji, śmiało pisz na kontak@marzeniabezbarier.pl

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodniczka ds. atrakcji dla OzN
Kocham podróże i labradory. Jestem urodzoną optymistką, a moja życiowa dewiza to: jeśli życie podsuwa Ci sęki, upiecz z nich sękacz! Poruszam się na wózku i chcę łączyć świat atrakcji z niepełnosprawnością. Dlatego powstał mój autorski projekt „Marzenia bez barier", w którym opisujemy dostępność marzeń dla osób z niepełnosprawnościami.

Data publikacji: 2023-09-20

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!