o prezentach

Auto Detailing – Co To Jest i Dlaczego Warto?

Ocena artykułu: 5/5(2 opinie)
Data aktualizacji: 2022-06-09

Co to jest detailing samochodu i co sprawia, że warto zaplanować ten zabieg dla swojego samochodu? Car detailing to pojęcie, które pojawiło się w Polsce stosunkowo niedawno, choć od razu podbiło serca wielu fanów motoryzacji. Detailing, zwany również car valetingiem lub Auto SPA to szczegółowy, kompleksowy proces pielęgnacji pojazdów. Jaki jest jego cel? Trudno wymienić tylko jeden.

  • Nienaganny wygląd auta – tak ważny dla jego miłośników i właścicieli.
  • Zwiększenie ceny rynkowej maszyny – istotny, zwłaszcza gdy zamierzamy go sprzedać.
  • Zabezpieczenie „czterech kółek” przed działaniem czynników zewnętrznych, takich jak wiatry czy opady.

Jak dokładnie detailing wpływa na samochód? O tym, „co i jak” oraz „z czym to się je” opowiadają profesjonaliści w dziedzinie car detailingu z salonu KW Car Detailing.

Z jakich konkretnie usług detailingowych najchętniej korzystają dziś Wasi klienci?

Wszystko zależy od budżetu osoby, który odwiedza nasz salon. Najczęściej klienci chcą po prostu odświeżyć swój samochód, więc wybierają usługi polerowania typu One-Step. Naprawdę szybko i skutecznie niweluje ona rysy powstałe podczas odwiedzin myjni automatycznych. W usłudze One-Step znajdziemy też opcję dodatkowego wykończenia pielęgnacji auta z wykorzystaniem twardego wosku. Preparat tego typu nie tylko nabłyszcza lakier samochodowy, ale też chroni go przed uszkodzeniami mechanicznymi.

W jakim celu odwiedzają Was klienci?

Na to pytanie również nie maj jednej poprawnej odpowiedzi. Najczęściej przychodzą, aby odświeżyć swój samochód na własny użytek. Zdarzają się jednak również klienci, którzy przyjeżdżają, aby przygotować auto do sprzedaży. Takie osoby doskonale wiedzą, że dzięki naszym zabiegom mogą istotnie zwiększyć jego cenę rynkową.

Jaką usługę wykonywaną w salonie polecacie najczęściej?

Wszystko zależy od stanu samochodu, który do nas przyjeżdża. Jeżeli auto jest maksymalnie 10-letnie to my, jako firma, polecamy szczególnie chętnie polerowanie wieloetapowe. Usuwa ono nawet do 90% cienkich i grubszych rys, dzięki czemu maszyna widocznie „młodnieje”. Dodatkowo możemy też wykonać wykończenie lakieru specjalistyczną powłoką ceramiczną, która gwarantuje zabezpieczenie lakieru przed trudnymi warunkami atmosferycznymi. Mowa m.in. o słońcu, kwaśnym deszczu, a także agresywnej chemii stosowanej na myjniach samoobsługowych, czy owadach. Wybierając usługę polerowania wieloetapowego, klient może przez znacznie dłuższy okres niż dotychczas cieszyć się z nienagannego wyglądu swojego samochodu.

Przykładowa wizyta auta w salonie detailingu pokazana jest na filmie. Wszystko zależy od zakresu wybranego pakietu.

Dlaczego, Panów zdaniem, warto skorzystać z zabiegu car detailingu?

Na to pytanie moglibyśmy odpowiadać chyba w nieskończoność! [śmiech] Przez cały okres użytkowania auta mogą wystąpić naprawdę różne przypadki, na przykład, gdy klient nieumiejętnie wypoleruje samochód. Bez trudu może między innymi:

  • niechcący przepalić lakier, czyli spolerować powłokę aż do warstwy lakieru bazowego i w takim wypadku pozostaje tylko zgłoszenie się po pomoc do profesjonalnego lakiernika,
  • pozostawić plamy na lakierze na skutek stosowania agresywnej chemii. Bardzo często okazują się one niemal nie do usunięcia.
  • Ten sam problem tyczy się prania tapicerki, która przecież niejednokrotnie ulega odbarwieniu, wyblaknięciu, czy przefarbowaniu.

W najgorszym przypadku osoba, która sama będzie nieumiejętnie, bez żadnego doświadczenia „majstrować" z lakierem, może narobić więcej szkód, niż pożytku. Aby uniknąć zbędnego stresu i nerwów, zachęcamy do konsultacji swoich działań z profesjonalnymi firmami detailingowymi. To znacznie bardziej rozsądne niż samodzielne podejmowanie ryzykownych dla wozu kroków. 

Dlaczego detailing to dobry pomysł na prezent?

Przede wszystkim taki voucher otrzymywany w prezencie to często prawdziwe zaskoczenie dla właściciela samochodu. Wielu kierowców uważa za wprost niewiarygodne to, co można osiągnąć w salonie detailingowymi. Wystarczy zaledwie kilka godzin, aby z samochodu, który ma już „swoje lata”, był zaniedbany lub posiadał sporo rys, wydobyć ukryte głęboko piękno.

Według nas detailing to wprost idealny upominek dla osób, które są fanatykami „czterech kółek”, ale nie potrafią doprowadzić ich do idealnego stanu. Detailing sprawdzi się też jako prezent dla pasjonata motoryzacji, który szczerze kocha swój samochód, ale nie wie, jak zrobić to, co dla niego najlepsze. Po konsultacjach z profesjonalistami w tej dziedzinie szybko okaże się, że można zdziałać naprawdę dużo!

Jacy klienci częściej odwiedzają Wasz salon? Czy są to właściciele nowych, luksusowych samochodów, czy raczej 5 – 10-letnich aut wyższej klasy, takich jak Audi i BMW?

Najczęściej na tzw. poważniejsze usługi decydują klienci, którzy są właścicielami maksymalnie 10-letnich samochodów wyższej klasy. W naszym salonie odnawiane są też często auta chwilę wcześniej sprowadzone z salonu. Choć wydaje się to dziwne, to jednak takie działanie ma naprawdę dużo sensu. Podczas kompleksowej usługi detailingu, nowe samochody są przygotowywane do codziennego użytkowania. Zabezpieczamy wtedy lakier przed czynnikami atmosferycznymi i robimy wszystko, co w naszej mocy, aby chronić go przed ewentualnymi uszkodzeniami.

Detailing krok po kroku, czyli o czym pamiętać, jeśli chcemy zadbać o auto?

Usługa detailingu potrafi na dobre odmienić wizerunek niejednego auta. Nic w tym dziwnego, skoro obejmuje ona nie tylko karoserię, ale również wnętrze pielęgnowanego samochodu.

Na rynku dostępne są dziś różne wersje opisywanej usługi i tylko od klienta zależy, na którą z nich się zdecyduje. W najbardziej rozbudowanych wariantach detailingu znajdziemy m.in. odświeżanie tapicerki oraz zabezpieczanie jej przed ponownym zużyciem. Poza tym doświadczeni pracownicy salonu detailingowego z pewnością zadbają również o konserwację deski rozdzielczej i monitorów w kabinie samochodowej.

Każdy, kto choć raz miał do czynienia z detailingiem, wie doskonale, jak ważna jest precyzja towarzysząca wykonywaniu prac pielęgnacyjnych. Dokładne wypolerowanie karoserii to zaledwie początek działań. Nie należy zapominać o detalach, których przecież w samochodzie nie brakuje. To ich stan świadczy o tym, jak wielką wagę właściciele samochodów i pracownicy salonów specjalizujących się w detailingu przywiązują do kondycji konkretnego auta.

Ocena artykułu: 5/5(2 opinie)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Twój komentarz
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodnik ds. Marzeń
Śledzi nowości, testuje marzenia i smakuje kuchnie świata, bo nigdy nie wiadomo, gdzie czeka spełnienie marzeń! Na swojej "bucket list" ma m.in. skok ze spadochronem i spacer z alpaką.

Data publikacji: 2018-07-09

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!