o prezentach
Codziennie nowe GORRRĄCE wakacyjne oferty zobacz >>

Kurs makijażu w Art Makijaż dla osób z niepełnosprawnością

Ocena artykułu: 5/5(2 opinie)
Data aktualizacji: 2023-11-16

Makijaż potrafi dodać pewności siebie, ale przede wszystkim jest sposobem na uwolnienie kreatywności. Jeśli marzysz o tym, by malować się profesjonalnie, skorzystaj z kursu makijażu. Zespół Marzeń Bez Barier odwiedził Art Makijaż w Krakowie, by przekonać się, jak mogą wyglądać zajęcia z udziałem osób z niepełnosprawnością. 

Profesjonalny makijaż z Art Makijaż w zasięgu ręki

Makijaż to nie jedynie sztuka aplikowania kosmetyków na ciało i twarz. To doskonały sposób na wyrażenie siebie i podkreślenia swojej urody. Dzięki mnogości technik nakładania podkładu, konturowania, makijażu oczu, można stworzyć wiele różnorodnych stylizacji i w każdej wyglądać zupełnie inaczej. Kurs makijażu może być początkiem wspaniałej przygody, a nawet przełomem w wymarzonej karierze. 

Oferta szkoły makijażu Art Makijaż skierowana jest do każdego bez względu na jego zaawansowanie i daje możliwość eksperymentowania i kreatywnego wyrażania siebie. Dostępne są kursy w grupach, trwające 4 i 8 godzin. Krótsze kursy oferują naukę makijażu dziennego lub wieczorowego, albo techniki smokey eyes. Na dłuższym zdobędziesz umiejętność tworzenia makijażu dziennego i wieczorowego. Po każdym kursie otrzymasz dyplom jego ukończenia.

Kto może skorzystać z usług firmy Art Makijaż?

Nakładanie makijażu wymaga przede wszystkim dużej sprawności rąk, przy czym osoby ze sprawnością jednej ręki, także z pewnością sobie poradzą. Wymagana jest także sprawność wzrokowa. 

Uczestnictwo w kursie wymaga bieżącego słuchania przez cały czas trwania zajęć, więc osoby z niepełnosprawnością słuchu będą musiały skorzystać z pomocy tłumacza języka migowego.

Lustra w sali lekcyjnej zawieszone są dość wysoko i, żeby z nich skorzystać, osoby poruszające się na wózkach powinny przesiąść się na specjalne fotele. Jeśli nie ma takiej możliwości, kurs można zrealizować przy stoliku lub biurku z przenośnym lusterkiem bez oświetlenia.

Obsługa zapewnia swoją pomoc, jednak jej zakres należy ustalić przed przybyciem.
Opiekun lub tłumacz języka migowego może przebywać na miejscu bez dodatkowej opłaty, jednak sam nie może brać udziału w kursie. 

 

Gdzie znajduje się Art Makijaż?

Art Makijaż znajduje się na krakowskich Krowodrzach, czyli dawnych przedmieściach Krakowa, które niegdyś były częścią Kleparza.

Najbliższe miejsce parkingowe z kopertą znajduje się przy stadionie Wisły Kraków, przy ulicy Reymonta. To około 200 m od salonu.


Dojechanie komunikacją miejską możliwe jest dzięki liniom tramwajowym o numerach 4, 20 i 24. Tramwaje dojeżdżają do przystanku Urzędnicza, jest on jednak oddalony od salonu aż o 800 m. Stamtąd najlepiej dojechać na miejsce autobusami 144 lub 194 - wysiąść należy na przystanku Kawiory, oddalonego o zaledwie 180 m od miejsca docelowego.

Podróż z Dworca Głównego w Krakowie też wymaga przesiadki. Rozpoczyna się na przystanku Dworzec Główny Wschód, skąd linią o numerze 192 jedziemy w kierunku Olszanica Bory aż do przystanku Plac Inwalidów 4.
Na tym samym przystanku należy wsiąść w autobus linii 199 jadącym w kierunku Mydlniki-Wapiennik. Przystanek końcowy to Kawiory 2 - stąd pozostaje 220 m do przejścia.

Jak wygląda wnętrze salonu Art Makijaż?


Drzwi wejściowe do budynku mają 95 cm i prowadzi do nich próg o wysokości około 8 cm.
Wejście do samego salonu także jest szerokie. Salon znajduje się na półpiętrze i prowadzi do niego 5 łagodnych schodów.

W środku znajduje się bardzo dużo miejsca i poruszanie się wózkiem będzie całkowicie swobodne.Łazienka jest spora, osoba na wózku dostanie się do niej bez problemu. Warto jednak wiedzieć, że nie jest jednak dostosowana. Toaleta nie jest podwyższona, nie ma uchwytów pomocniczych. Umywalka jest mała i posiada nóżkę podtrzymującą, która może utrudnić podjechanie wózkiem.

Dowiedz się więcej o tym kursie makijażu

Zastanawiasz się, czy bliska Ci osoba skorzysta w pełni z tego prezentu? A może nie zamieściliśmy w tym artykule ważnej dla Ciebie informacji? Skontaktuj się z nami, wysyłając maila na adres kontakt@marzeniabezbarier.pl, a my uzyskamy dla Ciebie wszystkie potrzebne informacje i pomożemy Ci rozwiać wątpliwości.

Ocena artykułu: 5/5(2 opinie)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodniczka ds. atrakcji dla OzN
Kocham podróże i labradory. Jestem urodzoną optymistką, a moja życiowa dewiza to: jeśli życie podsuwa Ci sęki, upiecz z nich sękacz! Poruszam się na wózku i chcę łączyć świat atrakcji z niepełnosprawnością. Dlatego powstał mój autorski projekt „Marzenia bez barier", w którym opisujemy dostępność marzeń dla osób z niepełnosprawnościami.

Data publikacji: 2023-11-16

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!