o prezentach
Mamy urodziny! Świętuj z nami z kodem: 14LAT. Sprawdź wszystkie promocje>>

Laserowe bitwy i odkrywanie tajemnic - Alfa Laser dla osób z niepełnosprawnościami

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
Data aktualizacji: 2023-10-11

Łódzkie centrum rozrywki Alfa Laser to miejsce, w którym można z powodzeniem spędzić cały dzień. Paintball laserowy, labirynty i pokoje zagadek przyciągają marzycieli, którzy lubią spędzać czas aktywnie i ciekawie. Sprawdziliśmy centrum pod względem dostosowania do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Przeczytaj naszą relację. 

Jakie atrakcje oferuje Alfa Laser?

Alfa Laser to łódzkie centrum rozrywki, w którym czekają niezapomniane emocje. Można tam rozegrać z przyjaciółmi i rodziną bitwę w postaci paintballa laserowego, przejść laserowy labirynt, a także rozwiązać zagadki w escape roomach

To miejsce, które spodoba się marzycielom w różnym wieku. W naszej ofercie znajdziesz vouchery na paintball laserowy dla dwojga oraz dla grup, a także vouchery kwotowe do wykorzystania na dowolne atrakcje dostępne w centrum.

Kto może skorzystać z atrakcji w Alfa Laser?

Na miejsce zapraszamy wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił w laserowej walce lub rozwiązywaniu zagadek. Niektóre osoby z niepełnosprawnością mogą spotkać się tam z wyzwaniami, które opisujemy poniżej:

  • uczestnictwo w laserowej bitwie wymaga sprawności rąk przy obsłudze broni, oraz sprawności oczu do celowania, 
  • dla osób na wózkach rozgrywka laserowa może nie być do końca satysfakcjonująca, ponieważ standardowo wiąże się ona z szybkim poruszaniem między przeszkodami, chowaniem się, jednak sprawność nóg nie jest bezwzględnie wymagana do gry,
  • przy grze w escape roomach ręce i wzrok mogą być potrzebne do gry, jednak wystarczy, że tylko jedna osoba będzie obsługiwała przedmioty konieczne do rozwiązania zagadek,
  • każda atrakcja wymaga krótkiego instruktażu, więc osoby z niepełnosprawnością słuchową powinny zabrać ze sobą tłumacza języka migowego.

 

Realizator deklaruje swoją pomoc, jednak jej zakres należy ustalić przed przybyciem.

Opiekunowie mogą przebywać na miejscu bezpłatnie, o ile nie uczestniczą w grach.

Jak dojechać do Alfa Laser?

Alfa Laser znajduje się w dzielnicy Łódź Górna i można tam dojechać liniami autobusowymi Z7, 92A i  92C. Należy nimi dojechać do przystanku Zarzewska Praska, który znajduje się 160 m od lokalu. 

Z Dworca Łódź Fabryczna w pobliże lokalu dojeżdża linia autobusu 59. Należy wsiąść na pobliskim przystanku Dworzec Łódź Chojny i wysiąść na przystanku Kilińskiego Przybyszewskiego skąd do przejścia pozostaje 750 m. Tę odległość można również przejechać autobusem linii Z7.

Dla podróżujących własnym samochodem niestety nie przewidziano miejsca parkingowego z kopertą pod samym lokalem ani w najbliższym otoczeniu. Pozostaje parkowanie na parkingu miejskim wzdłuż ulicy.

Czy Alfa Laser jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością? 

Niestety lokal Alfa Laser nie jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnością.

Do wejścia głównego prowadzą dwa schody, a szerokość drzwi to 80 cm. W środku znajdują się wąskie korytarze, jednak nie powinno być problemu z przemieszczaniem się osób na wózkach. W jednym z korytarzy znajduje się próg o wysokości około 20 cm.Osoby z niepełnosprawnością ruchową mogą swobodnie odwiedzić salę do gry w paintball laserowy oraz dwa pokoje escape room: Apartament i Misja Neffo. W obu znajduje się dużo przestrzeni.


Dostępna dla gości łazienka jest mała i niedostosowana. Osoby z niepełnosprawnością ruchową mogą mieć duży problem, aby z niej skorzystać.

Komu spodoba się zabawa w Alfa Laser? 

W Alfa Laser świetnie odnajdą się osoby, które lubią dynamiczną rozrywkę w niecodziennej scenerii, ale to nie wszystko. To miejsce spodoba się również wielbicielom spokojniejszej rozrywki i rozwiązywania zagadek fabularnych. Wybierając voucher, warto przyjrzeć się wyzwaniom, zwłaszcza tym architektonicznym. Dlatego jeśli masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć się więcej o tym miejscu, napisz do nas na adres kontakt@marzeniabezbarier.pl

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodniczka ds. atrakcji dla OzN
Kocham podróże i labradory. Jestem urodzoną optymistką, a moja życiowa dewiza to: jeśli życie podsuwa Ci sęki, upiecz z nich sękacz! Poruszam się na wózku i chcę łączyć świat atrakcji z niepełnosprawnością. Dlatego powstał mój autorski projekt „Marzenia bez barier", w którym opisujemy dostępność marzeń dla osób z niepełnosprawnościami.

Data publikacji: 2023-10-11

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!