Spacer po Warszawie z przewodnikiem

Ocena 0/5,0 (0 opinii)
 • Łazienki Królewskie
 • Kamienice na Warszawskiej Starówce
 • Warszawska Starówka
 • Wygląd vouchera
Opis

SPACER PO WARSZAWIE Z PRZEWODNIKIEM - CO ZAWIERA PREZENT?

Do wyboru jedna z sześciu tematycznych wycieczek spośród: 

 • Łazienki Króla Stasia 

Łazienki Królewskie to jeden z największych parków Warszawy i  jednocześnie jedno z ulubionych miejsc spacerów mieszkańców stolicy. Jeśli jednak wydaje Ci się, że znasz je jak własną kieszeń, wybierz się na wędrówkę z przewodnikiem. Sprawdź czy wiesz, że historia tego zakątka sięga czasów średniowiecza, którędy w czasach stanisławowskich przyjeżdżało się z Warszawy i gdzie stała austeria? Odnajdziemy miejsce, gdzie w czasach carskich stała cerkiew i gdzie córki Józefa Piłsudskiego jeździły na nartach. Jeśli chcesz poznać więcej ciekawostek związanych z tym uroczym warszawskim zakątkiem, zapraszam na spacer.

Miejsce spotkania: Pod pomnikiem Marszałka Piłsudskiego (przy Belwederze)

 • Znane i nieznane zakątki Starej Pragi

Kiedy przechodzimy przez most na prawy brzeg, to mamy wrażenie, że znaleźliśmy się w innym mieście. I taka właśnie jest Praga – niby to nadal stolica, ale życie pulsuje nieco innym rytmem. W ostatnich latach to bardzo modna część Warszawy, otwiera się tu wiele klubów i restauracji. Jednak aby poczuć genius loci tego miejsca warto zapuścić się w boczne uliczki. Tam łatwo zagubić się w czasie, cofnąć do lat jeszcze przed I wojną światową… Gdzie znajdowała się okrągła synagoga, po co Kumu Komora Wodna, który kościół i dlaczego nazywany był praską Notre Dame i dlaczego Pragę upodobali sobie Rosjanie? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź podczas wspólnej wyprawy w znane i nieznane zakątki Starej Pragi.

Miejsce spotkania: Katedra Warszawsko-Praska św. Floriana

 • Warszawa międzywojenna 

Zwykliśmy mawiać z sentymentem, że przed wybuchem II wojny światowej Warszawa była nazywana Paryżem Północy, pełna gwaru, neonów i eleganckich limuzyn sunących po gładkich, wyasfaltowanych ulicach. Tymczasem ten mit dotyczył tylko kilku ulic w ścisłym centrum miasta. Jaka więc była dawna Warszawa? Co znajdowało się na Placu Saskim, jakie były znane lokale i cukiernie, gdzie Wieniawa wjeżdżał konno i dlaczego nie mogła to być Adria, gdzie składano kwiaty gdy nie było jeszcze Grobu Nieznanego Żołnierza? Wszystkich tych historii i wielu innych wysłuchacie na wspólnym spacerze z przewodnikiem.

Miejsce spotkania: Grób Nieznanego Żołnierza (Pl. Piłsudskiego)

 •  Warszawa kryminalna 

Wszyscy chyba lubimy historie z dreszczykiem. Zapraszam więc do wspólnego odkrywania mrocznych tajemnic naszego miasta. Kim był znany z ballady Feluś Zdankiewicz i czy istniał naprawdę? Jakich szczególnych zdolności wymagało pajęczarstwo i czym się trudnili szpryngowcy? Kto ukradł słynny diament i gdzie w Warszawie rezydowała mafia? Gdzie znajdował się Bank Dyskontowy i w jaki sposób dostał się do niego król kasiarzy czyli Szpicbródka? To niejedyne kryminalne tajemnice, które rozszyfrujesz na spacerze z przewodnikiem.

Miejsce spotkania: Pomnik Kopernika na Krakowskim Przedmieściu.

 • Śladami warszawskich Domów Uciech 

Gdzie znajdowała się warszawska ulica Czerwonych Latarni i co z nią wspólnego miał miejski kat? Dlaczego rozkwit prostytucji przypadł na wiek XIX? Czym trudniły się tzw. fabrykantki aniołków, skąd pochodzą powszechnie dziś używane określenia alfons i półświatek, jakie były klasy warszawskich Cór Koryntu i co robiły na ulicy Brzozowej? Skąd rekrutowano nowe kadry i gdzie przechodziły szkolenie? O dziejach tej najstarszej profesji na warszawskim bruku dowiecie się podczas wspólnej wycieczki śladami Domów Uciech dawnej Warszawy

Miejsce spotkania: Kolumna Zygmunta

 •  Opowieść o warszawskich Żydach - historia, kultura, obyczaje

Przedwojenną Warszawę nazywano „Żydowską stolicą Polski, bo aż 30% jej mieszkańców stanowiła ludność pochodzenia mojżeszowego. Jednak o polskich Żydach mówimy najczęściej w kontekście Zagłady. Tak naprawdę niewiele jednak wiemy o tamtej przedwojennej Warszawie, jej zapachach, kolorycie. A przecież bez tego jakakolwiek opowieść o stolicy międzywojennej Polski będzie niepełna. Więc jeśli masz ochotę na spacer w czasie, to zapraszam na wspólną wędrówkę po dawnym Grzybowie. Zajrzymy do gwarnych, pełnych sklepów podwórzy, chasydzkich sztibli i siedziby Gminy, rozszyfrujemy znaki na fasadzie Synagogi Nożyków, zapuścimy się w brudną i błotnistą Krochmalną, a na koniec odpoczniemy u Joska na Gnojnej. Na spacer należy koniecznie zabrać wyobraźnię, bo będziemy odtwarzać świat, po którym niewiele śladów pozostało…

Miejsce spotkania: róg Zielnej i Próżnej 

SPACER PO WARSZAWIE Z PRZEWODNIKIEM - DLA KOGO? 

Voucher na spacer po Warszawie z przewodnikiem to wspaniały pomysł na prezent na każdą okazję niezależnie od wieku. Sprawdzi się jako podarunek z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Będzie też świetnym sposobem na spędzenie miłego popołudnia we dwoje. 

Aby poznać czas trwania, lokalizację i inne szczegóły WYBIERZ MIASTO / WARIANT
Opinie
Ocena 0/5,0 (0 opinii)

Opinie

0/5,0 (0 opinii)
Jeszcze nie dodano opinii na temat tego przeżycia.
Twoja opinia
Ocena
×
Zasady dodawania opinii
 1. Nie używaj zwrotów powszechnie uznanych za wulgarne, obraźliwe lub nawołujących do przemocy
 2. Nie umieszczaj linków do innych stron i portalii
 3. Umieszczej tylko treśći związane z realizacją opiniowanej usługi i tylko we własnym imieniu
 4. Nie umieszczej treści naruszających prawo, zawierających treści reklamowe lub o charakterze komercyjnym
 5. Nie umieszczaj swoich ani cudzych danych osobowych, teleadresowych itp.
 6. Postaraj się o ocenę obiektywną i użyteczną dla innych użytkowników

Komentarze, które nie spełniają powyższych zasad mogą nie zostać opublikowane na stronie KatalogMarzeń.pl

Pytania Marzycieli

Jeszcze nikt nie zadał pytania dotyczącego tego produktu.

Polecamy także:

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!