Ekskluzywna degustacja najlepszych kaw świata

Ocena 0/5,0 (0 opinii)
  • Prezent Ekskluzywna degustacja najlepszych kaw świata zdjęcie 1
  • Prezent Ekskluzywna degustacja najlepszych kaw świata zdjęcie 2
  • Prezent Ekskluzywna degustacja najlepszych kaw świata zdjęcie 3
  • Wygląd vouchera
Opis

Poznaj najlepsze kawy świata z Voucherem Ekskluzywna degustacja najlepszych kaw świata. Podczas tej indywidualnej degustacji poznasz cztery rodzaje kawy:

1. Kawa Etiopia: Etiopia uważana jest za matkę kawy i gatunku jakim jest Arabika. Doskonałe warunki glebowe jak i klimatyczne oraz nadzwyczaj staranna, czysta ekologicznie uprawa, przerób i czyszczenie ziarna powoduje, że wielu na świecie uważa kawy etiopskie za niedoścignięty wzór zaliczając je do kaw określanych wspólnym mianem „ Mocca” . wyróżnia się subtelną, najwyższej jakości aksamitną delikatnością, podkreśloną niepowtarzalnym akcentem kwiatowym w aromacie i smaku.

2. Kawa Indonezja Jawa
Doskonała Arabika pochodząca z wyspy Java w Indonezji - trzeciego największego producenta kawy na świecie. Kawa bardzo odświeżająca

3. Kawa Nikaragua Maragogype
Maragogype to odmiana Arabiki charakteryzująca się największym rozmiarem ziarna, które może mieć nawet 2 cm długości. Ze względu na rozmiar, ziarno zwane jest również "słoniowym" (elephant ).

4. Kawa Kopi Luwak
Kawa Kopi Luwak (Kopi = kawa, Luwak = cyweta) pojawiła się na rynku końcem XIX wieku za sprawą rodziny Widjaja z Dżakarty. Darmawan Widjaja, jeden z potomków słynnego rodu pamięta, jak w latach trzydziestych, kiedy Indonezja była jeszcze pod panowaniem Holendrów, jego rodzina sprzedawała rzadko spotykanie, wyjątkowe ziarna kawy bogatym holenderskim urzędnikom. Dziesięć kilogramów miesięcznie kupował pewien chiński sklep, który istnieje od 1878 roku w północnej części Dżakarty do dnia dzisiejszego. Pozostaje jednak jedno pytanie: w jaki sposób ktokolwiek, kiedykolwiek wpadł na pomysł, by napić się kawy, która pochodzi z odchodów cywety? "To część z indonezyjskiej kultury", powiedziała Shenny Widjaja. "Tutaj nic się nie zmarnuje"..
Kim jest cywetka? Jest to drapieżnik z rodziny łaszowatych, zwany łaskunem Muzang lub popularnie cywetą. To niewielkie zwierzę bardzo chętnie zjada owoce kawowca, które następnie nadtrawione są wydalane i zbierane przez miejscową ludność.
Dlaczego jest tak droga? Ponieważ w poszukiwaniu odchodów miejscowa ludność „przeczesując” plantacje znajduje jedynie kilkaset kilogramów kawy rocznie.

Wejdź do ekskluzywnego świata wybornej kawy!

Pytania

Jeszcze nikt nie zadał pytania dotyczącego tego produktu.

Opinie
Ocena 0/5,0 (0 opinii)
Opinie
Ocena 0/5,0 (0 opinii)
Jeszcze nie dodano opinii na temat tego przeżycia.
Twoja opinia
Ocena
×

Zasady dodawania opinii

  1. Nie używaj zwrotów powszechnie uznanych za wulgarne, obraźliwe lub nawołujących do przemocy
  2. Nie umieszczaj linków do innych stron i portalii
  3. Umieszczej tylko treśći związane z realizacją opiniowanej usługi i tylko we własnym imieniu
  4. Nie umieszczej treści naruszających prawo, zawierających treści reklamowe lub o charakterze komercyjnym
  5. Nie umieszczaj swoich ani cudzych danych osobowych, teleadresowych itp.
  6. Postaraj się o ocenę obiektywną i użyteczną dla innych użytkowników

Komentarze, które nie spełniają powyższych zasad mogą nie zostać opublikowane na stronie KatalogMarzeń.pl