Jak Wyróżnić Pracownika? Pomysły na Nagrody od Szefa

Data aktualizacji: 2019-06-24

Pracownicy są coraz bardziej świadomi swoich potrzeb, rynek pracy stał się dla nich przyjaźniejszy, a o fachowców zabiegają firmy, prześcigając się w benefitach. Wiadomo też, że docenienie od Szefa ma moc sprawczą i jest niezmiernie ważnym dla Pracowników i skutecznym sposobem motywacji. Dlatego też oferta Prezentów Przeżyć, tak zróżnicowana: cenowo, terytorialnie, jak również pod względem kategorii jest odpowiedzią na te potrzeby i świetnie się sprawdza jako narzędzie motywacyjne. 

WYKORZYSTAJ POTENCJAŁ PRACOWNIKÓW

Pod koniec 2018 przygotowaliśmy i opublikowaliśmy raport  na temat tego, jakie prezenty chcieliby otrzymywać Pracownicy, który możesz otrzymać tutaj. Przebadaliśmy ponad 600 pracowników polskich firm. W wyniku tego badania dowiedzieliśmy się, że 97% pracowników uważa, że dobrze jest otrzymywać prezenty od Pracodawcy, jednak z badań wynikało, że  aż  35%  nie otrzymuje takiego benefitu i definiujemy to jako utracony potencjał. Na pewno ciekawym jest fakt, że wśród najbardziej pożądanych prezentów otrzymywanych przez Pracodawcę, badani wymielili karty podarunkowe i vouchery. Warto zatem podejść do tematu aktywnie i wykorzystać, takie okazje jak jubileusze, koniec roku, rocznice lub urodziny, by docenić Pracowników

TRAFNY WYBÓR, CZYLI PREZENT OD SERCA

Jeśli znamy dobrze Pracownika, warto podarować mu prezent, który dobrze wpisuje się w jego hobby. Będzie to dowodem na to, że Szef interesuje się pracownikiem i Jego potrzeby są dla Niego ważne. W Katalogu Marzeń dostępnych jest szereg prezentów powiązanych tematycznie i zgromadzonych w kategorie: Latanie i Opadanie, Dla Ducha i Ciała, Degustacje i Kulinaria, Drogi i Bezdroża, Wiatr i Woda, Wycieczki Weekendy i inne. Warto zajrzeć do zakładki JAKI PREZENT, by w łatwy sposób odnaleźć inspirację. Wszelkie też pojedyncze atrakcje zgromadziliśmy w zakładce PREZENT DLA PRACOWNIKA. Do naszych bestsellerów absolutnie należą Lot Szybowcem, Voucher SPA, Jazda gokartem, Quadem, Kolacja Sushi. Jeśli Szef zna pasje pracownika, na pewno z łatwością znajdzie prezent dla konkretnej osoby, przeszukując konkretne kategorie.

Zauważyliśmy w ostatnim czasie, że dużym zainteresowaniem cieszą się atrakcje personalizowane, jak stworzenie własnej torebki, szminki lub przygotowanie personalizowanej butelki wina. Na pewno takie prezenty stanowią alternatywę do przedmiotów, zakupionych w sklepie, gdyż są niepowtarzalne i tworzone zgodnie z preferencjami danej osoby. 

PAKIET WSPANIAŁYCH EMOCJI

Może zdarzyć się, że nie wiemy dokładnie, czym interesuje się Pracownik i z grubsza wiemy, że potrzebuje np. adrenaliny i przeżycia silnych emocji lub odwrotnie spokoju i odpoczynku. Wówczas najlepiej podarować konkretne PAKIETY. Dla entuzjastów szybkich i wyjątkowych samochodów dobrym rozwiązaniem będą Pakiety Szybcy i Wściekli a dla Kobiet potrzebujących chwili dla siebie np. Voucher kwotowy do SPA lub pakiet Beauty&SPA. Jeśli wiemy, że pracownik w ostatnim czasie był pochłonięty pracą, dobrym rozwiązaniem jest pakiet weekendowy lub pakiet rodzinny

Taki prezent będzie jasno przekazywał informację: „Wiem, że dużo pracowałeś i potrzebujesz odpocząć i pobyć z rodziną, doceniam Twoją pracę i widzę tę potrzebę.”

PRZYJEMNE I POŻYTECZNE

Jeśli zaś Pracodawca chciałby nagrodzić cały Zespół, dobrym rozwiązaniem będą PAKIETY INTEGRACYJNE. Atrakcje dla zespołów takie, jak PAKIET BIZNES w 3 wariantach lub konkretne atrakcje, jak gokarty dla grupy, wspólny kurs gotowania, bilet do Energylandii, kolacja w ciemności, degustacje, Off road to świetna okazja do przeżycia wspólnych emocji, niecodziennego spędzenia czasu i poznania w grupie. 

Każdy z naszych voucherów ma przeznaczone pole do wpisania dedykacji dla konkretnej osoby. Tym samym personalizowany prezent odbierany będzie  osobiście, a Pracodawca ma możliwość wyrazić osobiście, za co nagradza konkretną osobę i co docenia w jej pracy.

B2B Communication Manager

Z marketingiem jestem związana od 20 lat, wciąż poszukuję nowych rozwiązań, sposobów komunikacji i odpowiedzi na potrzeby. Wierzę w personalizację usługi, cenię etykę w biznesie i bardzo lubię ludzi. To oni mnie inspirują.

Data publikacji: 2019-01-30

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!