o prezentach

Detailing - Co To Jest i Dlaczego Warto?

Data aktualizacji: 2020-12-21

Co to jest detailing samochodu? Car detailing to pojęcie, które pojawiło się w Polsce stosunkowo niedawno, choć od razu podbiło serca wielu fanów motoryzacji. Detailing, zwany również car valetingiem lub Auto SPA to szczegółowy, kompleksowy proces pielęgnacji pojazdów. Cel? Nienaganny wygląd auta, zwiększenie jego ceny rynkowej (gdy zamierzamy go sprzedać), zabezpieczenie przed czynnikami zewnętrznymi. Jak detailing wpływa na samochód? O tym, co i jak i "z czym to się je" opowiadają profesjonaliści z salonu KW Car Detailing.

Jakich konkretnie usług detailingowych najchętniej korzystają Wasi klienci?

Wszystko zależy od budżetu klienta. Najczęściej klienci chcą po prostu odświeżyć swój samochód, więc korzystają z usług polerowania typu One-Step, która niweluje rysy powstałe przez myjnie automatyczne wraz z dodatkowym wykończeniem samochodu twardym woskiem.

W jakim celu odwiedzają Was klienci?

Najczęściej, by odświeżyć swój samochód dla siebie, ale są rónwnież klienci, którzy przyjeżdżają, aby przygotować swój samochód pod sprzedaż i dzięki naszym zabiegom zwiększyć jego cenę rynkową.

Co polecacie najbardziej ze swoich usług?

Wszystko zależy od stanu samochodu. Jeżeli samochód jest maksymalnie 10-letni to my, jako firma, polecamy polerowanie wieloetapowe, które usuwa nawet do 90% rys tych cienkich i grubszych. Dodatkowo można wykonać wykończenie lakieru powłoką ceramiczną, która daje zabezpieczenie powłoki lakierniczej przed trudnymi warunkami atmosferycznymi m.in. słońcem, kwaśnym deszczem, agresywną chemią na myjniach samoobsługowych jak i również owadami. Klient może na dłuższy okres cieszyć się z wyglądu swojego samochodu.

Dlaczego warto skorzystać z usług detailingu?

Mogą wystąpić różne przypadki, gdy klient nieumiejętnie będzie polerować samochód, między innymi: może niechcący przepalić lakier (spolerować lakier do lakieru bazowego i w takim wypadku pozostaje tylko lakiernik), przy agresywnej chemii mogą zostać plamy na lakierze, które mogą być nie do usunięcia, to samo tyczy się prania tapicerki (odbarwienia, wyblaknięcia, przefarbowania). W najgorszym przypadku osoba, która sama będzie nieumiejętnie, bez żadnego doświadczenia "majstrować" z lakierem, może narobić więcej szkód, niż to jest warte. Dlatego właśnie zachęcamy, by taka osoba wpierw skonsultowała wszystko z firmami detailingowymi, zamiast sama podejmowała ryzykowne dla wozu kroki. 

Dlaczego detailing to dobry pomysł na prezent?

Przede wszystkim taki prezent to szok dla właściciela samochodu - to niewiarygodne, co można osiągnąć z samochodem, który ma swoje lata, jest zaniedbany lub posiada sporo rys. Według nas to jest idealny prezent dla osób, które są fanatykami samochodów, ale nie potrafią doprowadzić go do wręcz idealnego stanu. Dla pasjonata, który kocha swój samochód, ale nie wie, co można w nim zrobić. A można naprawdę dużo!

Czy klienci to częściej właściciele nowych luksusowych samochodów, czy raczej 5-10 letnich aut wyższej klasy (Audii, BMW, ...)?

Najczęściej na poważniejsze usługi są to klienci, którzy posiadają maksymalnie 10-letnie samochody, ale wyższej klasy. Są to też często samochody, które są świeżo sprowadzone z salonu - zabezpieczamy wtedy lakier przed czynnikami atmosferycznymi.

Data publikacji: 2018-07-09

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!
Marzyciele! Aby spełnianie marzeń uczynić jeszcze prostszym, używamy plików cookies w celach statystycznych i marketingowych :) Więcej w Polityce Prywatności.