Co to jest voucher? Krótko i na temat o prezentach w formie vouchera

24 maja 2018

Voucher prezentowy to inaczej talon, bon, kupon. Voucher możliwia obdarowanemu zrealizowanie atrakcji-przeżycia, którego nie można podarować w formie materialnej, np. na lot paralotnią, jazdę quadem czy popołudnie SPA.

 

Kubek można zapakować w eleganckie pudełko, książkę w papier prezentowy, wino w podłużną torebkę, a… lot szybowcem? Skok spadochronowy? Zakupy ze stylistką? W Katalogu Marzeń sprzedajemy przeżycia… ale jak? Dostajemy wiele pytań – czym jest voucher i jak to działa? Spieszymy z wyjaśnieniem!

Najprościej mówiąc, voucher to po prostu bon, kupon, talon. Kupując voucher w naszym serwisie otrzymujesz „bilet” na realizację wybranego przez Ciebie przeżycia. Osoba obdarowana rezerwuje odpowiadający jej termin realizacji przez system Katalogu Marzeń. W ciągu maksymalnie dwóch dni roboczych weryfikujemy dostępność terminów z naszym partnerem i skontaktujemy się z osobą  obdarowaną mailowo bądź telefonicznie, potwierdzając datę, godzinę i miejsce realizacji marzenia. Obdarowany udaje się w wyznaczonym terminie na miejsce realizacji – na miejscu pokazuje voucher i może korzystać z atrakcji! Tak to właśnie działa! ;)

Jak wygląda voucher w Katalogu Marzeń? 

Standardowy wygląd naszego vouchera to elegancka, sztywna kartka, na której znajduje się opis atrakcji, najważniejsze informacje (lokalizacja, czas trwania, dostępność itp.), życzenia i dane niezbędne do rezerwacji. Tak przygotowany voucher wkładamy do ozdobnej koperty z subtelnymi ikonkami przedstawiającymi atrybuty naszych sztandarowych atrakcji – samochód, paralotnia, motocykl i inne. Poniżej przedstawiamy wersję klasyczną vouchera.

voucher w kopercie

Podczas składania zamówienia (w koszyku) możesz dokupić pudełko (wymiar: 15x15cm, fioletowe z subtelnymi ikonkami, otwierane bocznie). Jeśli wybierzesz opcję pudełka Twój voucher dodatkowo przewiążemy różową lub pomarańczową wstążką. Kolor dobieramy losowo, więc jeśli zależy Ci na konkretnym kolorze – napisz o tym w uwagach do zamówienia. Taka forma prezentu jest gotowa do wręczenia nawet na najbardziej eleganckie okazje. Poniżej przedstawiamy zdjęcie.

voucher w pudelku

Voucher Last Minute to coś dla tych, którzy potrzebują prezentu na ostatnią chwilę. Składając zamówienie wybierz opcję "Last Minute" a Voucher w PDF`ie trafi na Twoją skrzynkę w 1 minutę. Tego typu voucher możesz wydrukować samodzielnie i zapakować wedle swojego pomysłu. Do klasyków gatunku należą: zwinięty rulon przewiązany wstążką, zapakowanie do ozdobnej koperty (kupioną w księgarni lub sklepie papierniczym). Voucher Last Minute możesz wyrukować na dowolnym rodzaju i rozmiarze papieru. Poniżej zdjęcie poglądowe.

last minute jak wyglada voucher

Vouchery na atrakcje – skąd to się wzięło?

Pierwszą firmą, która zaproponowała sprzedaż prezentów w formie przeżyć była brytyjska firma Red Letter Days, założona w 1989 roku przez Rachel Elnaugh. Niejaka Rachel wpadła na pomysł założenia takiej działalności, gdy w wieku 24 lat poszukiwała idealnego prezentu na urodziny swojego taty. Postanowiła zabrać go na mecz krykieta i wspólnie obejrzeć mecz. Poszukiwanie oryginalnego sposobu wręczenia biletów stało się inspiracją do założenia firmy w dziedzinie prezentów-przeżyć. Dziś na rynku istnieje wiele firm oferujących prezenty-przeżycia, a jedną z takich firm jest właśnie Katalog Marzeń. Więcej o tym, jak przeżycia podbiły branżę prezentową przeczytasz tutaj. 

Voucher – dlaczego warto?

Prezent w formie vouchera jest przede wszystkim oryginalny. Nie zajmuje miejsca, nie kurzy się, a przeżytych emocji podczas realizacji się nie zapomina. To nie jest kolejny prezent, który odkłada się „do kąta”. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o działaniu prezentów przeżyć, kliknij tutaj

Komentarze (0)

Brak komentarzy, bądź pierwszy - skomentuj powyższy tekst.

Twój komentarz
OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!