o prezentach

Work Life Balance - jak po Pracy Spełniać swoje Marzenia?

Data aktualizacji: 2020-12-14

Jeśli próbujesz znaleźć balans pomiędzy swoją karierą a życiem prywatnym - możesz mieć pewność, że nie jesteś sam. Odnalezienie równowagi nie oznacza wywracanie swojego życia do góry nogami. Tutaj liczą się małe rzeczy. Małe rzeczy, które dzięki wzajemnej interakcji i na zasadzie synergii tworzą wielką całość. I właśnie o tych małych rzeczach jest ten artykuł.

KWESTIA MAŁYCH DECYZJI

Każdego dnia podejmujemy tysiące decyzji. Co zjeść na śniadanie, w co się ubrać, w czym jechać do pracy? Oprócz przyziemnych spraw, podejmujemy również wybory, które decydują zarówno o naszym życiu prywatnym, jak i zawodowym. 

Tylko życie jest naprawdę ważne. Pamiętanie o tym, że kiedyś umrzesz jest najlepszym sposobem, jaki znam na uniknięcie myśleniaf o tym, że masz cokolwiek do stracenia. Już teraz jesteś nagi. Nie ma powodu, dla którego nie powinieneś żyć tak, jak nakazuje Ci serce.
~ Steve Jobs

ZNAJDŹ SWÓJ RYTM

8 godzin dziennie, jedzenie 5 posiłków, picie wody w ciągu dnia. Z pewnością usłyszysz te 'złote' porady, gdy będziesz szukać rozwiązania na imbalans w Twoim życiu. Oczywiście, są one ważne, ale jak mają pomóc w połączeniu życia i pracy? Często rozważając różne metody połączenia obowiązków domowych z pracą, warto poświęcić większą uwagę na odnalezienie rytmu. Swojego, indywidualnego rytmu, w którym będziesz najbardziej aktywny w pracy i dzięki któremu będziesz mógł rozwijać swoje pasje. Spróbuj porozmawiać o tym ze swoim przełożonym. Może skuteczniejsza będzie praca wieczorami? A może jesteś porannym skowronkiem i wolisz oddawać się swoim marzeniom wieczorami? Próbuj. Zmieniaj strategię działania. Znajdź rowiązanie, które jest dla Ciebie.

ZOSTAŃ MYŚLAMI TAM, GDZIE JESTEŚ

Pozornie tak łatwe do osiągnięcia. Jeśli jesteś w pracy - maksymalnie skup się na swoich obowiązkach i odgoń plany o tym, co będziesz robić po pracy. Analogicznie, jeśli spędzasz czas z rodziną - postaraj się myśleć o chwili obecnej i poświęcić uwagę swoim bliskim. Jak często przyłapałeś się na tym, że podczas rozmowy z szefem dumałeś o domowych obowiązkach? A jak często podczas rodzinnego obiadu analizowałeś w głowie rozwiązania dotyczące nowego projektu? Oprócz obecności fizycznej, dołóż starań, aby być w tym miejscu również umysłem.

Zamknij oczy. Weź głęboki, kontrolowany wdech. Poczuj, jak powietrze dociera do każdej komórki Twojego ciała. Dokąd biegną Twoje myśli? 

POŁĄCZYĆ DWA KONTYNENTY

Zamiast myśleć o pracy i życiu prywatnym jak o skrajnych przeciwnościach, może warto pomyśleć o ich połączeniu? W sytuacji, kiedy work-life balance nie jest możliwy do osiągnięcia, coraz częściej spotykamy się z work-life integration. Jeśli widzisz tatę, który w przerwach meczu piłki nożnej swojego syna, odpowiada na ważne maile - właśnie mamy do czynienia z work-life integration. To bardzo często dotyczy zawodów i profesji, od których wymagane jest bycie dostępnym przez cały dzień. Oczywiście z zachowaniem zdrowego rozsądku :) Zamiast głowić się, czy zdążymy na ulubione zajęcia tańca, może warto wyjść wcześniej z pracy a resztę obowiązków dokończyć zdalnie?

DZIŚ DZIEŃ WOLNY!

Największym wyzwaniem dla osiągnięcia równowagi jest praca w wymiarze zbyt wielu godzin. Często związane jest to z trudnościami finansowymi, które nie znikają z dnia na dzień. Prześledźmy często spotykany scenariusz:

" Łatwo Ci mówić! Masz elastyczne godziny pracy i możesz sobie pozwolić na to całe work-life balance. Ja niestety mam kredyt do spłacenia, więc takie rzeczy mnie nie dotyczą. "

To właśnie usłyszałam od mojej dobrej znajomej, Marty (która zgodziła się na publikację jej słów), kiedy zapytałam o to, jak radzi sobie z łączeniem życia zawodowego z prywatnym. Zrozumiałe jest, że nie może pozwolić sobie na odwrócenie swojego życia z dnia na dzień. W przypadku Marty kluczowe jest dobre wykorzystywanie swoich dni wolnych. Urlop daje jej niezwykłą odskocznię od pracy. Wtedy może poświęcić się rodzinie i podróżom, które tak bardzo kocha.

JAK ROBIMY TO MY?

Nasza praca polega na pomaganiu innym w spełnianiu marzeń, ale w wolnych chwilach nie zapominamy o spełnianiu swoich. Choć mamy swoje codzienne problemy i rozterki, staramy się nie zapominać o naszych pasjach. Właśnie to one pozwalają nam na przychodzenie w poniedziałek do pracy z tak wielką energią!

Asię znacie z działu rezerwacji. W dni wolne od pracy kocha halsować na mazurskich wodach i korzystać z patentu żeglarskiego. Magdę, specjalistkę od reklamacji, pasjonuje jazda konna. Emilka kocha przecierać górskie szlaki, a Ola z działu B2B dzielnie walczy z Teamem Chodakowskiej.

Jak pogodzić obowiązki ze spełnianiem marzeń? O tym doskonale również wiedzą Justyna, Angelika, Agata i Marta. Górskie wyprawy, testowanie nowych ofert, prowadzenie kulinarnego bloga i długie, motocyklowe wycieczki nie są obce dla naszej ekipy z Katalogu Marzeń.

Z całą pewnością możemy powiedzieć i jesteśmy tego żywym przykładem - pogodzenie pracy ze spełnianiem marzeń jest możliwe! Zobacz pomysły na aktywności, jakie możesz zrealizować w wolnym czasie po pracy!
 

Przewodnik ds. Marzeń
Kocham góry, a moim największym marzeniem jest zdobycie jednego z ośmiotysięczników. W wolnych chwilach chłonę nowe, książkowe smaki. Wierzę, że poczucie szczęścia to mój wybór, więc korzystam z każdej okazji, aby się uśmiechać.

Data publikacji: 2019-02-28

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!
Marzyciele! Aby spełnianie marzeń uczynić jeszcze prostszym, używamy plików cookies w celach statystycznych i marketingowych :) Więcej w Polityce Prywatności.