Jak Pożegnać Pracownika Odchodzącego na Emeryturę?

Data aktualizacji: 2019-07-08

Wręczanie prezentów sprawia ogromną przyjemność, szczególnie jeśli niespodzianka jest trafiona. Szczególnym wyzwaniem jest prezent dla pracownika. Zaproponowaliśmy Wam dotychczas kilka wskazówek, jak dopasować prezent dla pracownika do danej okazji. Nawet jeśli nie znamy jego upodobań lub mamy ograniczony budżet. Pisaliśmy o prezentach na urodziny, rocznice, o nagrodach i wyróżnieniach dla zespołu. A co wręczyć pracownikowi odchodzącemu na emeryturę? Jak podziękować za współpracę? Jeśli szukacie pomysłu na prezent dla osoby, która kończy swoją karierę — przychodzimy z pomocą!

Coś się kończy, coś się zaczyna

Pożegnania są trudne. Oznaczają koniec pewnego etapu w życiu. Jednocześnie są jednak początkiem nowego rozdziału. Takim momentem jest przejście na emeryturę. Niektórzy kojarzą ten czas z niekończącymi się i nieco nudnymi dniami bez obowiązków, inni traktują jako odcięcie od rutyny i czas na spełnianie marzeń. Niezależnie od tego możemy sprawić, aby koniec zawodowej przygody był dla przyszłego emeryta miłym doświadczeniem. 

Imprezka!

Możemy zorganizować małe przyjęcie dla świeżo upieczonego emeryta! Zgromadźmy współpracowników, przygotujmy przekąski. Niech nie zabraknie czasu na podsumowania i wspólne wspomnienia. Pożegnanie pracownika to idealny moment, aby jeszcze raz podziękować mu za wspólnie spędzony czas. To wspaniała okazja na pokazanie, że zawsze będzie częścią zespołu i przyczynił się do budowania strategii firmy w ramach pełnionych obowiązków. Wzruszającym sposobem na pożegnanie pracownika odchodzącego na emeryturę jest nagranie spersonalizowanego filmu, w którym występują jego koledzy i koleżanki z pracy. To pamiątka, która chwyci za serce każdego.

Klasyka zawsze w modzie

Być, a nie mieć — będziemy powtarzać po stokroć. Jeśli chcesz znaleźć elegancki prezent dla emerytki, polecamy zrezygnować z upominków. Zamiast materialnych rzeczy podaruj jej przeżycie. Otrzyma wyjątkowe wspomnienia, do których będzie z przyjemnością wracać w dowolnym momencie. Chwile błogiego relaksu zapewni voucher na wizytę w SPA lub masaż — zależnie od upodobań tajski albo czekoladowy. Mamy też pomysł na oryginalny prezent dla emerytki. Kurs robienia sushi! To nie tylko miło spędzony czas, ale zdobycie przydatnej umiejętności, którą będzie mogła pochwalić się podczas spotkania ze znajomymi.

Spodoba się każdemu

Nasze propozycje prezentów są bardzo uniwersalne. Sprawią radość każdemu obdarowanemu. Jeśli interesuje Cię prezent na emeryturę dla mężczyzny, szczerze polecamy lot balonem. Sami testowaliśmy lot balonem w okolicach Warszawy i do tej pory miło to wspominamy. To okazja do zobaczenia świata z zupełnie innej perspektywy i spędzenie cudownych chwil w powietrzu. Jeśli chcesz przeznaczyć na prezent dla emeryta mniejszą kwotę, świetną niespodzianką okaże się też nauka gry w golfa. Możesz zafundować obdarowanemu zastrzyk wiedzy i zaprosić go na kurs kiperski. To wyjątkowy pomysł na prezent nie tylko dla piwoszy — poznanie piwnych tajemnic wciągnie każdego. Nie wspominając o degustacji zawartej w pakiecie :)

Odrobina szaleństwa

Niektórzy wolą standardowe i bardziej przyziemne prezenty. Zdarza nam się jednak współpracować z osobami, dla których atrakcyjność prezentu wyznacza się poprzez podniesione tętno. Prezent dla emeryta nie musi być nudny! Marzenia można spełniać w każdym wieku. Najlepszym dowodem jest ten film, w którym ze spadochronem skacze 102-letnia Australijka! :) 

Pozwól świeżo upieczonemu emerytowi wejść w nowy etap życia z przytupem. Wręcz mu voucher na skok ze spadochronem! Możesz zdecydować się też na bardziej budżetową wersję prezentu, choć poziom adrenaliny wcale nie spadnie. Tak jest w przypadku skoku z wysokości około 10 pięter. Mowa tu o Dream Jump, który jest dostępny w wielu lokalizacjach w Polsce. A jeśli chcesz wyjść poza utarte prezentowe schematy, ale nie podrywać emeryta z ziemi, świetnym pomysłem jest przejażdżka szybkim autem. Emocje gwarantowane! 

Mały szczegół, a cieszy

Taki voucher możesz wydrukować w minutę po zamówieniu i zapakować samodzielnie. Dlatego to świetny pomysł na prezent last minute. Możesz też zamówić go z dostawą prosto do obdarowywanego. Wtedy znajduje się w eleganckim pudełku. W środku jest miejsce na życzenia Twojego autorstwa. Jeśli chcesz naprawdę zaskoczyć osobę, która odchodzi na emeryturę — zamów voucher w Balonowej Przesyłce! Poczta balonowa zawiera balon z helem, który wyfrunie z otwieranego pudełka. Na przywiązanej do niego wstążce znajduje się pięknie zapakowany voucher.

To tylko kilka propozycji na prezent dla emeryta. Mamy tysiące innych pomysłów! Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze, odezwij się do nas. Chętnie wesprzemy Cię w poszukiwaniach idealnego prezentu.

Junior Content Specialist
Moje największe miłości to podróże, jedzenie i... jedzenie. Lubię aktywnie spędzać czas i tylko dlatego mieszczę się jeszcze w drzwiach do biura. W wolnych chwilach czytam, piszę i generuję nowe pokłady pozytywnej energii podczas górskich wędrówek.

Data publikacji: 2019-06-21

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!
Marzyciele! Aby spełnianie marzeń uczynić jeszcze prostszym, używamy plików cookies w celach statystycznych i marketingowych :) Więcej w Polityce Prywatności.