o prezentach

Motywowanie Pracowników w Praktyce cz.2

Data aktualizacji: 2019-12-12

W artykule Motywowanie Pracowników w Praktyce cz. 1 przedstawiliśmy narzędzie do badania indywidualnego profilu motywacji pracownika. Tak jak obiecaliśmy, we współpracy z magazynem HR Business Polska przygotowaliśmy drugi krok, który pomoże Ci jeszcze lepiej motywować ludzi, z którymi pracujesz. Połącz te dwa kroki w jedną całość! Dzięki temu zwiększysz motywację poszczególnych pracowników i wzmocnisz integrację całych zespołów. Jak to zrobić?

Jak skutecznie motywować pracowników?

Każdy z nas jest inny. Zupełnie inne rzeczy są dla nas ważne; nasze oczekiwania wobec pracodawcy, zespołu, atmosfery bardzo się różnią. Jeśli jako szef, prezes, menedżer chcesz być coraz lepszy w swojej roli, czyli również lepiej zarządzać zespołem — zachowaj otwarty umysł, poszukuj inspiracji i korzystaj z przetestowanych już pomysłów. Na przykład z naszych!

Podczas opracowywania systemu motywacji w swojej firmie warto sięgnąć po inspiracje do pomysłów, które zostały już przetestowane. Wybierz z nich te, które najbardziej pasują do Twojego zespołu i wprowadź realne zmiany!

Jak motywujemy pracowników w Katalogu Marzeń?

#1 Cotygodniowy newsletter

Każdy pracownik chce czuć się doceniony. Bardzo cenimy sobie feedback od przełożonego. W Katalogu nasza Szefowa wpadła na pomysł, jak bezkosztowo komunikować ostatnie osiągnięcia i sukcesy poszczególnych osób. Tak właśnie powstał Teamletter — cotygodniowy newsletter, którego przygotowanie zajmuje naprawdę niewiele czasu. W Teamletterze podsumowany jest miniony tydzień, wskazane zakończone projekty. Wybrzmiewa z niego “dziękuję” dla poszczególnych osób. Pracownicy nie tylko czują się dowartościowani, ale wiedzą co na bieżąco dzieje się w firmie. Brzmi banalnie? Podobno najprostsze rozwiązania są najlepsze!

#2 Przechodni Puchar

Puchar jest wręczany co dwa tygodnie podczas zespołowych spotkań osobie, która wyróżniła się szczególnym osiągnięciem w ostatnim czasie. Czasem w pucharze pojawia się słodycz lub inny drobiazg, który wywołuje uśmiech u nagradzanej osoby. Puchar stoi na biurku wyróżnionego członka zespołu aż do przekazania go w inne ręce. To kolejny prosty sposób na dostrzeżenie zasług pracownika. Mamy wiele takich pomysłów, które nie wiążą się z kosztami lub ograniczają je do minimum — zebraliśmy je w praktycznym poradniku.

Sposoby na motywowanie Pracowników nie muszą być drogocenne ani czasochłonne. Wystarczy poszukać inspiracji!

Praktyczny Poradnik — wiedza o motywacji pracowników w pigułce

Przygotowaliśmy praktyczny poradnik, w którym znajdziesz rozwiązania dla wszystkich czynników motywujących zespół, które zostały wskazane w badaniu indywidualnego profilu motywacji. To drugi z trzech prezentów dla czytelników magazynu HR Business Partner i bloga Katalogu Marzeń. Pobierz Poradnik i spraw, że system motywacyjny w Twojej firmie stanie się prosty, przejrzysty i skuteczny. A na dodatek niedrogi!

 

Pobierz RAPORT “Motywacja – wdrożenie w praktyce”

 

 

 

 

Motywowanie i angażowanie pracowników — cykl artykułów i konkurs

Przeczytałeś właśnie drugi z trzech artykułów na temat motywowania i angażowania pracowników przygotowany wspólnie z HR Business Partner. Zachęcamy Cię do śledzenia cyklu na bieżąco, bo organizujemy dla Ciebie konkurs! Do wygrania voucher na weekend exclusive dla dwojga i voucher do SPA do zrealizowania w jednym z 30 salonów SPA w największych miastach Polski.

Content Specialist
Moje największe miłości to podróże, jedzenie i... jedzenie. Lubię aktywnie spędzać czas i tylko dlatego mieszczę się jeszcze w drzwiach do biura. W wolnych chwilach czytam, piszę i generuję nowe pokłady pozytywnej energii podczas górskich wędrówek.

Data publikacji: 2019-10-14

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!
Marzyciele! Aby spełnianie marzeń uczynić jeszcze prostszym, używamy plików cookies w celach statystycznych i marketingowych :) Więcej w Polityce Prywatności.