o prezentach

Motywowanie Pracowników w Praktyce cz.1

Data aktualizacji: 2019-09-13

Motywacja pracowników jest bardzo ważna i zgodzi się z tym każdy menedżer. Trudność tkwi jednak w tym, jak o nią zadbać. Skąd wiedzieć, co na nią wpływa i jakie czynniki motywacyjne najlepiej zadziałają na członków naszego zespołu? Tym razem rezygnujemy z porad w stylu 10 sposobów na motywację pracownika. Proponujemy podejście oparte o badanie indywidualnego profilu motywacji.

Idealny sposób na motywację pracownika

Wszyscy różnimy się od siebie. Znalezienie dwóch osób o identycznych potrzebach, wartościach i celach jest praktycznie niemożliwe. Co za tym idzie, w motywacji zespołu nie istnieje złoty środek. Jeden pracownik potrzebuje przewidywalności w pracy, drugi czerpie motywację ze stale zmieniających się zadań i braku monotonii. Na jeszcze innego najlepiej wpłynie premiowy system nagród.

Pracownicy wskazują dobrą atmosferę w pracy jako jeden z najważniejszych czynników motywujących ich do działania.

To jak skutecznie zmotywować pracownika?

W codziennym biegu i spiętrzeniu służbowych zadań musimy w każdym pracowniku dostrzec po prostu człowieka. Nie ma lepszego narzędzia do poznania jego potrzeb niż rozmowa. Nie jest to jednak zwykła konwersacja — musi angażować dwie strony. Zadanie wprost pytania: “Co Cię motywuje?” nie jest wskazane. To wywieranie presji i sztuczna dbałość o rozwój pracownika. Istnieje jednak schemat, który pomoże Ci przeprowadzić takie badanie preferencji z pracownikiem w przyjemnej atmosferze.

Indywidualny profil motywacji

Zdefiniowanie preferencji pracownika i rzetelne określenie czynników, które wpływają na jego motywację to klucz do sukcesu. We współpracy z HR Business Partner przygotowaliśmy artykuł, w którym podpowiadamy jak zadawać pytania i na czym dokładnie koncentrować się podczas rozmowy o motywacji z pracownikiem. Wdrożenie tych wskazówek znacznie przybliży Cię do odpowiedzi na pytanie “Jak zmotywować pracownika” i sprawi, że cały proces będzie szybszy i bardziej efektywny. Wspólnie wybierzecie najlepsze rozwiązanie. Możecie też pobrać narzędzie do badania indywidualnego profilu motywacji. Sprawdziliśmy, działa!

Jak skutecznie motywować pracowników? Skorzystaj z Checklisty, która ułatwi Ci pracę!

Motywowanie i angażowanie pracowników — cykl artykułów i konkurs

To dopiero pierwszy z trzech artykułów na temat motywowania i angażowania pracowników przygotowany wspólnie z HR Business Partner. Zachęcamy do śledzenia na bieżąco, bo organizujemy dla Was konkurs! Do wygrania voucher na weekend exclusive dla dwojga i voucher do SPA do zrealizowania w jednym z 30 salonów SPA w największych miastach Polski.

 

Content Specialist
Moje największe miłości to podróże, jedzenie i... jedzenie. Lubię aktywnie spędzać czas i tylko dlatego mieszczę się jeszcze w drzwiach do biura. W wolnych chwilach czytam, piszę i generuję nowe pokłady pozytywnej energii podczas górskich wędrówek.

Data publikacji: 2019-08-08

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!
Marzyciele! Aby spełnianie marzeń uczynić jeszcze prostszym, używamy plików cookies w celach statystycznych i marketingowych :) Więcej w Polityce Prywatności.