o prezentach

Działania HR - jak wykorzystać voucher na przeżycia?

Data aktualizacji: 2020-10-15

Rozwój weelbeeingu, benefitów pracowniczych, worklife balance, czyli bardzo aktualnych tematów w rozwiązaniach dla pracowników jest bardzo mocno powiązany z działaniami H2H, czyli zobaczenia w naszej pracy tych ludzkich potrzeb. W zakresie HR jest to  zachowanie równowagi między życiem prywatnym i zawodowym w szerokim wymiarze. Pracownicy, świadomi swoich potrzeb, ale też wartości, chętnie korzystają z oferty pracodawców rozbudowanej o dodatkowe świadczenia. Czasy, kiedy dodatkowym benefitem jest tylko opieka medyczna, odchodzą powoli. Świadome  firmy, szukają nowych rozwiązań, bardziej spersonalizowanych i wskazujących, że pracownik jest ważny, jego czas z rodziną jest istotny, nie mniej niż rozwój i zadowolenie. Vouchery na prezenty przeżycia realizują wiele z tych potrzeb, często możecie je spotkać w ofercie kafeterii i platform benefitowych - jednak wręczone osobiście w firmie, zyskują inny wymiar.

Skupimy się tu na trzech płaszczyznach, na których możemy wykorzystać vouchery na przeżycia w HR:

#1 Motywacja

W przeprowadzonym w ubiegłorocznym badaniu, grupa naszych respondentów wskazała, że prezenty od pracodawcy znacząco wpływają na podniesienie motywacji. Dzięki takim gestom zespół czuje chęć do pracy, bo wie, że wysiłki będą zauważone. Daleko do lamusa odeszło myślenie, że wystarczy, że się ludziom płaci. Webinary, szkolenia, wypowiedzi ekspertów jasno wskazują, że to, co najbardziej motywuje ludzi to przekaz, który otrzymują od bezpośredniego przełożonego. Najważniejsze są słowa, ale można to też wyrazić w formie właśnie podarowanego przeżycia. Nasze vouchery mają postać kart przedpłaconych, bonów na konkretne atrakcje lub pakietów, pozwalają na personalizację i zawarcie osobistych życzeń, czy słów zachęty. Warto zainspirować zespół już na starcie. 

#2 Docenienie

Szef doceniający wysiłki pracowników to skarb. Potrzeba usłyszenia, że zrobiło się kawał dobrej roboty, jest zakorzeniona mocno w ludziach, aż 62% naszych respondentów wskazało, że jest to dla nich niezmiernie ważne. Można to zrobić na wiele sposobów, np. można przekazać  pakiet rodzinny, który jasno wskaże, że Szef wie, że pracownik pracował z ogromnym zaangażowaniem, dając z siebie wiele i teraz ten wysiłek zostaje zauważony.

Jeśli pracodawca zna zainteresowania pracownika, może dopasować atrakcję z zakresu relaks i spa, wyjazd weekendowy lub odwrotnie, lot, skok czy ekstremalną jazdę samochodem. Można doceniać każdego z osobna, ale też całe zespoły projektowe, zachęcamy do zajrzenia do oferty pakietów biznesowych

Co zyskuje Szef? Zadowolonego pracownika, który nie ma problemu z zaangażowaniem, w kolejny, nawet bardzo wymagający projekt.  Mówi się, że przychodzi się do firmy, ale odchodzi od Szefa. Właściwe docenienie jest antidotum na ten problem.

#3 Atmosfera

Święta, urodziny, jubileusze, rocznice pracy to czas nie tylko integracji zespołu, by lepiej pracował, ale pobycia tak po ludzku, poznania się i stworzenia dobrego miejsca, gdzie spędzamy większość czasu. Dostrzeżenie ważnego wydarzenia Pracownika, powoduje, że czuje się on ważny, zauważony i stanowi ważną część firmy, w której pracuje. Jeśli prezent spełnia też marzenia i towarzyszą mu emocje, to tym bardziej taki gest zyskuje na wartości. Nasze vouchery pozwalają na realizację atrakcji, które wcale nie muszą być drogie, by były postrzegane, jako atrakcyjne i wartościowe, np. voucher na kolację, masaż, jazdę quadem czy stworzenie własnej torebki. Vouchery kwotowe zaś pozwolą na realizację marzenia, które pracownik sam dopasuje do swoich potrzeb i preferencji.  Warto zadbać o osobistą  dedykację  i życzenia. 

Więcej na ten temat napisaliśmy w tym artykule.

B2B Communication Manager

Z marketingiem jestem związana od 20 lat, wciąż poszukuję nowych rozwiązań, sposobów komunikacji i odpowiedzi na potrzeby. Wierzę w personalizację usługi, cenię etykę w biznesie i bardzo lubię ludzi. To oni mnie inspirują.

Data publikacji: 2019-02-25

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!
Marzyciele! Aby spełnianie marzeń uczynić jeszcze prostszym, używamy plików cookies w celach statystycznych i marketingowych :) Więcej w Polityce Prywatności.